Parafianka oburzona zachowaniem księdza. Spał z co najmniej czterema kobietami Kuria nie zajmie się sprawą

i

Autor: Shutterstock

Coś podobnego!

Parafianka oburzona zachowaniem księdza. "Spał z co najmniej czterema kobietami". Kuria nie zajmie się sprawą

2023-07-05 9:39

Do Kurii Diecezjalnej Toruńskiej wpłynął niecodzienny mail. Jedna z parafianek z Małej Nieszawki oskarża tamtejszego proboszcza o uwodzenie kobiet. Twierdzi, że duchowny spał z co najmniej czterema przedstawicielkami płci pięknej. Co kuria zrobi z tym donosem? Wyjaśniamy na se.pl.

Sprawę anonimowego donosu na księdza proboszcza z Małej Nieszawki pod Toruniem opisuje lokalny serwis ddtorun.pl. Mieszkanka gminy poskarżyła się na duchownego i opisała dziennikarzom pikantne szczegóły. - Jestem oburzona, że pełni nadal posługę, daje komunię, udziela się a wiadomym jest, że spał z najmniej czterema parafiankami, w tym z mężatkami - grzmi kobieta. Informatorka "Dzień Dobry Toruń" twierdzi, że ksiądz zapewne ma mieszkanie na schadzki, z jedną z kobiet spotykał się przez dwa lata, a inna przez niego się rozwodzi.

Skandal w Małej Nieszawce? Rzecznik Diecezji Toruńskiej uspokaja

Rzecznikiem Kurii Diecezji Toruńskiej jest ksiądz Paweł Borowski. Duchowny odpowiedział na zapytanie dziennikarza i podkreślił, że wpłynął anonimowy donos na księdza proboszcza. Na ten moment kuria nie będzie się zajmować sprawą. To się może zmienić, jeśli wpłynie zgłoszenie formalne. W tej chwili nie można zatem przesądzać, czy skandal obyczajowy rzeczywiście ma/miał miejsce. 

Przypomnijmy - w marcu 2023 roku miały miejsce skandaliczne sceny w toruńskim kościele. Nagranie z parafii św. Maksymiliana Kolbego w Toruniu zszokowało całą Polskę. Podczas spektaklu teatralnego młoda kobieta była poniżana na oczach uczestników, ciągnięta na smyczy, wyzywana i nie tylko! Więcej na ten temat przeczytacie w tym materiale.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy chodzisz regularnie do kościoła?
Skandaliczne rekolekcje w Toruniu. Półnaga dziewczyna ciągnięta na smyczy przez ołtarz
Listen on Spreaker.