Poprawa pogody w kraju. Czy dziś czeka nas dzień bez deszczu i śniegu? [PROGNOZA POGODY]

2020-11-24 5:45 KM
Chmury na niebie. Prognoza pogody bardzo jesienna
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Poprawa pogody w kraju. Czy dziś czeka nas dzień bez opadów deszczu i śniegu? [PROGNOZA POGODY] / Zdjęcie poglądowe

Pogoda na dziś (24.11.2020) w Polsce. Prognozy dla naszego kraju są delikatnie optymistyczne. Meteorolodzy nie przewidują opadów deszczu i śniegu, a jeżeli takowe się pojawią to nie będzie to nic groźnego i jakoś konkretnie odczuwalnego. Będzie nieco cieplej niż na początku tygodnia. Sprawdźcie, gdzie warunki atmosferyczne poprawią nam nastrój.

Spis treści

  1. Pogoda na dziś (24.11.2020). Meteorolodzy przewidują poprawę warunków
  2. Prognoza pogody. Noc z wtorku na środę (24-25.11.2020)

Pogoda na dziś (24.11.2020). Meteorolodzy przewidują poprawę warunków

Za nami mało przyjemny pod względem pogodowym poniedziałek. Na szczęście prognoza pogody na najbliższe kilkanaście godzin (24.11.2020) wygląda nieco bardziej optymistycznie. Meteorolodzy przekazują, że we wtorek parasole niekoniecznie nam się przydadzą. Meteorolog z Torunia Rafał Maszewski, pisze na stronie pogodawtoruniu.pl, że będziemy na skraju wyżu atmosferycznego, którego centrum znajduje się na południe od naszego kraju. - W związku z tym najczęściej i najdłużej słońce zaświeci na południu i w centrum, a chmury będą dominować zwłaszcza na północy - przekonuje ekspert od pogody.

- Na południowym zachodzie temperatura wzrośnie najbardziej (8-9 stopni), a na pozostałym obszarze przeważnie do 6-7 stopni. Zwłaszcza w północnej połowie Polski południowo-zachodni wiatr będzie umiarkowany, ale na pozostałym obszarze słabszy - przekazuje Rafał Maszewski za pośrednictwem portalu pogodawtoruniu.pl.

Eksperci IMGW przewidują, że na Wybrzeżu może powiać dość silny wiatr. Najcieplejszym miastem Polski we wtorek powinien być Wrocław.

Prognoza pogody. Noc z wtorku na środę (24-25.11.2020)

Specjaliści Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają, że najbliższa noc będzie bardzo chłodna. Towarzyszyć nam będzie zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. - Początkowo na północnym wschodzie zanikające przelotne opady deszczu, lokalnie na terenach podgórskich możliwa marznąca mżawka powodująca gołoledź. Miejscami mgły, gdzieniegdzie marznące, ograniczające widzialność do 200 m - czytamy na oficjalnej stronie serwisu.

Nocą temperatura minimalna od -3°C na południu i południowym zachodzie do 2°C na Suwalszczyźnie i 5°C nad morzem, na obszarach podgórskich od -5°C do -3°C. Jeżeli chodzi o opady śniegu, to mogą do nas wrócić pod koniec tygodnia. Warto śledzić regularnie komunikaty meteorologów. 

Super Raport 23.11 (Goście: Kamil Bortniczuk - Porozumienie oraz dr Paweł Grzesiowski - immunolog)