QUIZ. Ci przywódcy i politycy zmienili świat. Wiesz, w którym kraju działali?

2020-12-22 5:55
QUIZ. Ci przywódcy i politycy zmienili świat. Wiesz, w którym kraju działali?
Autor: CC Pixabay.com QUIZ. Ci przywódcy i politycy zmienili świat. Wiesz, w którym kraju działali?

Przed wami quiz historyczno-geograficzny! Tym razem będziemy was pytać o sławnych polityków, przywódców państw, których sława wzięła się z wybitnych osiągnięć lub też zapędów dyktatorskich, wstrząsających opinią publiczną. Myślicie, że zdobędziecie komplet punktów? Uprzedzamy - niektóre pytania są dla prawdziwych ekspertów. Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Kochasz quizy? Sprawdź nasze propozycje!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE