Strajk kobiet w Toruniu. Co nas czeka w środę? Tańce, blokada dróg i inne [TRASA]

2020-10-28 13:12 KM
Strajk Kobiet w Toruniu 27.10.2020 - wtorkowy protest i blokada ulic
Autor: Bartek Kozłowski - Facebook / @fotbartekkozlowski Strajk Kobiet w Toruniu 27.10.2020 - wtorkowy protest i blokada ulic

Strajk kobiet w Toruniu - co nas czeka w środę (28.10.2020)? Zapowiadamy kolejny dzień protestów. Tym razem Toruńska Brygada Feministyczna zaprasza na "Czarny Spacer Czarne Disco". Organizatorzy zapraszają na tańce i zapowiadają również udział przedstawicieli DPS-ów. Wcześniej, bo już od godziny 15:00 kolejne blokady dróg. Gdzie pojawią się kierowcy i rowerzyści? Wszystko opisujemy dla was poniżej!

Kolejny dzień protestów w Toruniu: zablokowane drogi i mosty

Strajk kobiet w Toruniu. Co nas czeka w środę (28.10.2020)? Tańce, blokada dróg i inne

W środę (29.10.2020) strajk kobiet w Toruniu i w całej Polsce trwa od wczesnych godzin porannych. Protestujące decydowały się m.in. na porzucenie miejsca pracy, a studentki zrezygnowały z uczestnictwa w zajęciach. Przypomnijmy - rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zajął stanowisko w sprawie wydarzeń, którymi żyje nasz kraj. Na tym oczywiście nie koniec. Już od godziny 15:00 mieszkańcy Torunia będą musieli się liczyć z utrudnieniami na drogach. Toruńska Brygada Feministyczna przekazała na Facebooku plany kobiet i ich zwolenników.

- Zapraszamy wszystkich chętnych na 15, pod Plazę. Auta na parking za market, rowery na plac przed. Jeździmy Szosą Bydgoską od oczyszczalni, oboma pasami, za Castoramę, gdzie zawracamy. I tak w koło. Na początek. Prośba ogromna, uważajcie na siebie - czytamy w mediach społecznościowych.

Zobacz także: Strajk kobiet w Toruniu. Za nami wtorkowe protesty i blokady ulic [ZDJĘCIA]

Strajk kobiet w Toruniu. W środę na starówce tańce i nie tylko - 28.10.2020

Nie zabraknie strajku kobiet w samym sercu toruńskiej starówki. O godzinie 18:00 pod Pomnikiem Mikołaja Kopernika rozpocznie się wydarzenie "Czarny Spacer Czarne Disco". Tradycyjnie zaprasza na nie Toruńska Brygada Feministyczna. 

- Widzimy się o 18:00 pod pomnikiem Kopernika! Ubieramy super wygodne buty - będzie tańczone! - zachęcają organizatorzy. - DPS-y to placówki, gdzie w większości pracują kobiety, opiekując się starszymi lub chorymi osobami, w tym osobami z niepełnosprawnościami. To one wiedzą najlepiej, jak Polskie Państwo dba o niepełnosprawnych i schorowanych. Dziś przemówią! - zapowiada Brygada na wydarzeniu na Facebooku.

Tak piszemy o strajku kobiet w Toruniu!