Toruń: 25 maja uczniowie wracają do szkół! Jak wygląda sytuacja w mieście?

2020-05-24 13:41 KM
Książki w szkole
Autor: CC Unsplash.com Toruń: 25 maja uczniowie wracają do szkół! Jak wygląda sytuacja w mieście?

W najbliższy poniedziałek (25 maja 2020 r.) w większości toruńskich szkół podstawowych przywrócona zostanie realizacja zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów klas I-III. Sprawdzamy jak wygląda sytuacja placówek w grodzie Kopernika. Ilu uczniów rzeczywiście będzie uczestniczyć w lekcjach?

Koronawirus sprawił, że przez długi czas uczniowie nie mogli chodzić do szkoły - mniej lub bardziej przez nich lubianej. Wszystko się jednak zmieni w najbliższy poniedziałek. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 maja 2020 r. w okresie od 25 maja 2020 r. do 7 czerwca 2020 r. rodzice mogą też zdecydować o nieuczęszczaniu ich dzieci do klas I-III szkół podstawowych i szkół artystycznych, które realizują kształcenie ogólne.

Powrót do szkoły w Toruniu. Jedna placówka nie zgłosiła gotowości!

Gmina Miasta Toruń jest organem prowadzącym dla 29 szkół podstawowych, w tym dwóch specjalnych i jednej muzycznej. 

- Dwudziestu ośmiu dyrektorów tych placówek zgłosiło gotowość do powrotu uczniów od 25 maja 2020 r. Wniosek o zawieszenie realizacji zajęć opiekuńczo-wychowawczych zgłosiła natomiast dyrektor Szkoły Podstawowej nr 32 - informuje Urząd Miasta Torunia.

Do klas I-III toruńskich szkół podstawowych uczęszcza 5073 uczniów. Od najbliższego poniedziałku zajęciami opiekuńczo-wychowawczymi objęte będzie 286 wychowanków z 28 szkół podstawowych - w SP Nr 27 nie zgłoszono żadnego dziecka. Natomiast dyrektorzy w Szkołach Podstawowych Nr 7 i 35 wystąpili z wnioskami o wyrażenie zgody na zwiększenie do 14 liczebności grupy uczniów. Taka możliwość przewidziana została w „Wytycznych GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych - edukacja wczesnoszkolna”.

Wykaz szkół podstawowych z procentem liczby uczniów powracających od 25.05.2020 r. do placówek znajdziecie TUTAJ.

Koronawirus Toruń - zmiany, zakażenia, fakty

KoronawirusRaport: Toruń 27.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.