Toruń: Studenci UMK z apelem do władz uczelni. Chodzi o sesję w dobie koronawirusa

2020-05-24 8:32 KM
Wejście do auli UMK w Toruniu
Autor: Mariusz Luda / Radio ESKA Studenci UMK w Toruniu napisali petycję do władz uczelni. Chodzi o letnią sesję

Już ponad 3700 podpisów ma petycja studentów do władz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Chodzi o letnią sesję egzaminacyjną i bezpieczeństwo w dobie pandemii koronawirusa. Jakie są propozycje? Przeprowadzenie egzaminów zdalnie lub ich przełożenie

Koronawirus a życie studenckie - kształcący się na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika muszą się odnaleźć w nowej rzeczywistości, ale letnia sesja egzaminacyjna zbliża się wielkimi krokami i wydaje się, że nie będzie zmiłuj. Żacy mają jednak propozycję do władz uczelni. 

- Ze względu na zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, jako studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, wnioskujemy o zmianę formy sesji letniej na zdalną, a ostatecznie, jeżeli okaże się to niemożliwe, o przeniesienie terminu sesji na wrzesień i zorganizowanie jej wtedy w formie tradycyjnej - czytamy w przygotowanej petycji.

Znajdziemy tam również list otwarty do rektora UMK. Do tej pory nie zapadły jeszcze wiążące decyzje w sprawie egzaminów. Petycję podpisało już 3750 osób (stan na 23.05.2020). 

- Zajęcia na uczelniach nie odbywają się od 12 marca bieżącego roku ze względów bezpieczeństwa. Jak wiemy, epidemia nie osłabła, a wręcz przeciwnie. Powrót w tej sytuacji na uczelnie wydaje się być nierozsądny - przekonują autorzy petycji.

Więcej na temat sytuacji studentów przeczytacie na portalu Radia ESKA Toruń TUTAJ. Uważacie, że studenci mają racje? Czy jest możliwe przeprowadzenie sesji zgodnie z planem? Czekamy na wasze głosy i dyskusję na Facebooku.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika - bądź na bieżąco z życiem uczelni

Kaczki wywołały spore zamieszanie w Toruniu! Interweniowała policja

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.