Toruń będzie miał maszynę, która wykryje koronawirusa w dwie godziny? Prezydent zabrał głos

i

Autor: Magdalena Witt-Ratowska Toruń będzie miał maszynę, która wykryje koronawirusa w dwie godziny? Prezydent zabrał głos

Toruń będzie miał maszynę, która wykryje koronawirusa w dwie godziny? Prezydent zabrał głos

2020-03-18 8:00

Koronawirus w Polsce - Toruń również szuka rozwiązań, które zwiększyłyby szanse na skuteczną walkę z chorobą. Z pewnością pomógłby w tym specjalny aparat, którym pochwalił się prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Czy jest szansa, że taki sprzęt pojawi się również na terenie Torunia? Głos w tej sprawie zabrał prezydent Michał Zaleski, który dał do zrozumienia, że działania zostaną podjęte.

Koronawirus w Polsce - z każdym kolejnym dniem przybywa zarażonych. Nic więc dziwnego, że różne ośrodki starają się zmaksymalizować wysiłki w walce z poważną chorobą. Z pewnością wiele byśmy zyskali, gdyby koronawirusa z Chin udało się wykrywać szybciej niż np. po 90 godzinach. Dobre rozwiązanie ma na to Poznań. Prezydent Jacek Jaśkowiak poinformował opinię publiczną o sprowadzeniu specjalnej maszyny, która jest w stanie zapewnić wyniki testów na koronawirusa już po 2 godzinach. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ. Czy jest możliwe, aby również nasz region miał taki aparat? Prezydent Michał Zaleski nie zajął w tej sprawie jednoznacznego stanowiska.

- Sprawdzimy to u pracowników i współpracowników prezydenta Poznania. Zobaczymy, jaka była procedura tego działania. Trudno mi w tej chwili powiedzieć, czy będziemy mogli iść tą samą drogą co Poznań, ale oczywiście niezwłocznie to sprawdzimy - przekonuje prezydent Torunia, cytowany przez portal ototorun.pl.

A wy myślicie, że taka maszyna powinna natychmiast pojawić się w województwie kujawsko-pomorskim? Zachęcamy was do dyskusji na Facebooku.

Koronawirus i życie Torunia. Prezydent chwali mieszkańców, strażnicy kontrolują

- Patrząc na puste ulice Torunia, chciałbym wyrazić wdzięczność dla Państwa za rozwagę, zdyscyplinowanie i odpowiedzialną postawę w tym trudnym czasie - napisał prezydent Michał Zaleski na Facebooku.

Rzeczywiście - z naszych obserwacji wynika, że ruch na ulicach jest dużo mniejszy niż zazwyczaj. Popularne miejsca są sprawdzane przez Straż Miejską. Jest to konieczne działanie, które minimalizuje ryzyko. Zdajemy sobie sprawę, iż dla niektórych jest to kłopotliwe, ale nadzwyczajna sytuacja wymaga właśnie takich działań. Poniżej przekazujemy wam zestawienie artykułów, które zobrazują jakie zmiany zaszły ostatnimi czasy w naszym mieście.

Koronawirus i zmiany w Toruniu - nie przegap niczego

Katowice podczas kwarantanny