Upił się kradzionym alkoholem i zasnął w damskiej toalecie! Co za wstyd!

2022-01-13 14:37
Toaleta
Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Torunianin upił się kradzionym alkoholem i zasnął w damskiej toalecie! Co za wstyd!

Toruń. Niecodzienne sceny w jednym z lokali przy Placu Teatralnym. 51-letni mężczyzna postanowił ukraść wszystko, co wpadnie mu w ręce. Na miejscu... upił się i zasnął w damskiej toalecie. Najadł się wstydu, a teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia. Policjanci udowodnili mu coś jeszcze. Szczegóły na se.pl.

Toruń. Opisywane zdarzenie miało miejsce w miniony wtorek (11.01.2022) w centrum miasta. Zaczęło się od zgłoszenia, które otrzymał dyżurny toruńskiej policji. Jeden z właścicieli lokalu przy ul. Plac Teatralny zgłaszał włamanie. - Jak się okazało sprawca w nieustalony sposób wszedł do pomieszczeń baru i usiłował zabrać znajdujący się wewnątrz sprzęt elektroniczny w postaci laptopa, terminala płatniczego marki, miernika elektryczny, e-papierosa, 2 ładowarek do telefonów, szlifierkę kątową. Dodatkowo spakował o wyniesienia drogie alkohole w postaci whisky, rumu, win i wódek - informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu. Na tym jednak nie koniec. W tym przypadku funkcjonariusze mieli  do czynienia z wyjątkowo "zdolnym" złodziejem.

Czytaj też: Toruń. Wiemy, kiedy most Piłsudskiego zostanie całkowicie otwarty. Konkretna data

- Łupem złodzieja padły również produkty spożywcze, w tym torbę z zawartością kawy, ciastek i czekolad. Wszystko łącznej wartości kilku tysięcy złotych. Skuszony drogimi trunkami złodziej zaczął je spożywać w miejscu kradzieży. Krótko przed czasem otwarcia lokalu dla klientów jeden z członek personelu, który przyszedł do pracy zastał go śpiącego w damskiej toalecie. Natychmiast powiadomił właściciela z którym wspólnie zatrzymali sprawcę i powiadomili policję - informuje podinsp. Dąbrowska.

Toruń. Zasnął w damskiej toalecie, wcześniej upił się kradzionym alkoholem. To nie koniec

Jeżeli myśleliście, że na opisywanym zdarzeniu "kariera" 51-latka się kończy, to jesteście w błędzie. Ofier prasowa KMP informuje nas, że kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście przeanalizowali spawy z wcześniejszego okresu i udowodnili mężczyźnie, że w nocy z 7 na 8 stycznia tego roku włamał się do jednego z toruńskich domów przy ul. Czarlińskiego. - Do wnętrza dostał się po uprzednim wybiciu szyby w oknie kuchennym. Zabrał stamtąd zegar z pozytywką, opakowanie zapalniczek i  klucze do pomieszczenia gospodarczego. Do tego w nocy 9-10 stycznia bieżącego roku,  w Toruniu przy ul. Mickiewicza umyślnie uszkodził obudowę lusterka oraz zarysował karoserię drzwi tylnych i przednich, klapę bagażnika i szyby w drzwiach przednich i tylnych w skodzie fabii. Pokrzywdzony wycenił straty na kilka tysięcy złotych - wyjaśnia Wioletta Dąbrowska. 

12 stycznia zatrzymany usłyszał z ust śledczych łącznie trzy zarzuty tj. dokonanego włamania, usiłowania kradzieży i zniszczenia mienia. - 51-latek przyznał się do wszystkich czynów. Za ich dokonanie może mu  grozić do 10 lat więzienia - podsumowuje podinsp. Dąbrowska.

Sonda
Czy kary za kradzież powinny być zaostrzone?
Ukradł alkohol i zaatakował ochroniarza. Dopadła go policja z Torunia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE