Wypłaty 500+ w Toruniu. Sprawdź, kiedy ZUS wypłaci świadczenie 500 plus [500+ Toruń]

2022-01-28 13:24
Pieniądze
Autor: Shutterstock / Zdjęcie ilustracyjne

Toruń i okolice. Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wypłaty świadczeń w ramach programu "Rodzina 500 plus". Kiedy mieszkańcy Torunia otrzymają pieniądze w ramach 500+? Sprawdzamy planowane przez ZUS wypłaty 500 plus w Toruniu i nie tylko. Statystyki 500+ w województwie kujawsko-pomorskim pokazują, że zainteresowanie jest ogromne.

Wypłaty 500+ i terminy to temat, który interesuje nie tylko mieszkańców Torunia. Od 1 stycznia ZUS przyjmuje wnioski o świadczenie 500 plus na nowo narodzone dzieci. Reporterka Radia ESKA Toruń podaje, że do tej pory do ZUS-u wpłynęło ponad 40 tys. elektronicznych wniosków o wypłatę tego świadczenia, w samym województwie kujawsko-pomorskim niemal 2 tysiące. Warto wiedzieć - zgodnie z obowiązującymi przepisami - rodzice, którym urodziło się dziecko mają trzy miesiące na złożenie wniosku o środki z programu "Rodzina 500 plus". Kiedy otrzymają świadczenia? Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął już wypłaty świadczeń w ramach programu "Rodzina 500 plus". Pierwsze pieniądze trafiły na konta rodziców i opiekunów 27 stycznia - podaje portal eska.pl/torun.

Czytaj też: Most Piłsudskiego w Toruniu otwarty w całości! To nie koniec prac

Wypłaty 500+ w Toruniu. Terminarz wypłat 2022

Toruńskie Centrum Świadczeń Rodzinie realizuje wypłaty wg ustawowych terminów - czytamy na stronie tcsr.torun.pl. Właśnie w tym serwisie możecie się zapoznać ze szczegółowym harmonogramem wypłat, m.in. świadczeń 500+. Pamiętajcie, aby złożyć wniosek w określonym terminie. Jak to zrobić? Wnioski o przyznanie 500 plus można przesyłać tylko drogą elektroniczną przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną i portal Empatia. Środki z programu będą wypłacane tylko bezgotówkowo na wskazany przez wnioskodawcę numer rachunku bankowego.

Informację o przyznaniu świadczenia 500 plus osoba otrzyma na swój profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. W przypadku, gdy na PUE ZUS pojawi się ważna informacja dotycząca 500 plus, rodzice otrzymają także powiadomienie na maila lub sms.

Sonda
Czy 500 plus powinno być waloryzowane?
500 plus już nie wystarcza. Polacy ŻĄDAJĄ 700 plus. "PiS DAJE ZA MAŁO! Nie mamy pieniędzy! | KOMENTERY
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE