Wzorcowy korytarz życia na A1

i

Autor: OSP KRSG Janowice Wzorcowy korytarz życia na A1.

Liczyła się każda sekunda

Wzorowe zachowanie kierowców. Modelowy korytarz życia na A1. Jest nagranie

2023-03-14 13:37

Jak zrobić wzorcowy korytarz życia? Prezentują i przedstawiają kierowcy, którzy w miniony weekend na autostradzie A1 pod Włocławkiem (woj. kujawsko-pomorskie) umożliwili karetce pogotowie szybką i bezpieczną pomoc poszkodowanemu mężczyźnie, który zasłabł w samochodzie.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (12 marca) ppołudniu na austostradzie A1 w miejscowości Ustronie. Karetka pogotowia jechała do mężczyzny, który zasłabł w samochodzie. Pojazd miał problem z przetransportowaniem poszkodowanego. Wezwano straż pożarną, której w dojeździe do mężczyzny pomogli kierowcy, tworząc wzorcowy korytarz życia. Nagranie z utworzonego korytarza życia udostępnili w mediach społecznościowych druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Janowicach, biorący udział w akcji. Nagranie prezentujemy poniżej.

Korytarz życia może uratować życie

Strażacy podkreślają, że rośnie świadomość kierowców o tym, jak ważny jest korytarz życia i w jaki sposób go tworzyć. Warto jednak stale przypominać o tym, ile znaczy korytarz życia, który znacznie ułatwia pracę służbom ratunkowym i może uratować życie potrzebującym. Stojąc w korku warto pamiętać, że w każdej chwili może powstać potrzeba utworzenia korytarza życia.

Sonda
Czy musiałeś kiedyś zrobić korytarz życia?
Tragiczny wypadek w Lublinie. Nie żyją nastolatkowie. Samochód którym jechali jest całkowicie zmiażdżony!
Listen on Spreaker.