Groza na placu zabaw w Baninie! 14-latek strzelał do dzieci z broni pneumatycznej

2022-05-21 18:22
Groza na placu zabaw w Baninie! 14-latek strzelał do dzieci z broni pneumatycznej
Autor: SHUTTERSTOCK - zdjęcie ilustracyjne Groza na placu zabaw w Baninie! 14-latek strzelał do dzieci z broni pneumatycznej

Groza na jednym z osiedli w Baninie (woj. pomorskie). Na policję zgłosiła się matka 12-letniego chłopca, który został ranny na placu zabaw. Ze wstępnych informacji wynika, że do dzieci miał strzelać z broni pneumatycznej 14-latek. Szczegóły w naszym materiale.

Jak przekazała w sobotę (21 maja) oficer prasowa KPP w Kartuzach st. post. Aldona Domaszk, do zdarzenia doszło w minioną środę (18 maja) na placu zabaw przy ul. Księżycowej w Baninie (woj. pomorskie). "W tym dniu, w komendzie stawiła się 45-letnia kobieta i złożyła zawiadomienie, z którego wynikało, że nieznana osoba najprawdopodobniej strzelała z karabinka pneumatycznego do jej 12-letniego syna" - tłumaczyła Domaszk.

Dodała, że po zgłoszeniu funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring z miejsca zdarzenia, przesłuchali świadków i ustalili tożsamość osoby strzelającej. Okazał się nim 14-latek.

PRZECZYTAJ TEŻ: Słupsk: Wybiegła nago z kabiny w solarium! Spotkało ją coś strasznego

Salon fryzjerski, który w czwartek 19.05 odwiedził dzik. Służby musiały ewakuować 6 osób. Ostatecznie dzik został odłowiony

"Mundurowi zabezpieczyli również broń pneumatyczną" - podkreśliła oficer prasowa.

Jak czytamy w relacji świadka zdarzenia na łamach portalu expresskaszubski.pl, po postrzale na ciele 12-latka, mimo kilku warstw ubrań, były widoczne ślady. "Na czole powstał guz i krwiak" - wskazywał świadek. Dodał, że innemu chłopcu, który stał przy postrzelonym 12-latku, udało się "uniknąć trafień".

ZOBACZ TEŻ: Położył się przed autem, 26-latka ruszyła. Mężczyzna nie miał szans, okropna tragedia

Funkcjonariuszka kartuskiej policji przekazała, że czynności w sprawie 14-latka prowadzi Wydział do spraw Nieletnich i Patologii KPP w Kartuzach. "Zebrane materiały zostaną przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Kartuzach" - podkreśliła Domaszk.

W Polsce na zakup karabinka pneumatycznego nie jest potrzebne pozwolenie.

Sonda
Czy dzieci powinny uczyć się korzystać broni?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE