Rumia: Pożar budynku mieszkalnego! Większość poszkodowanych to dzieci!

2018-10-02 10:25

W nocy z poniedziałku na wtorek (1-2 października) w Rumi palił się jeden z parterowych budynków mieszkalnych. Do szpitala trafiło osiem osób, w tym sześcioro dzieci.

Pożar [zdjęcie ilustracyjne]

i

Autor: ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE/ Pixabay.com

Pożar wybuchł około godziny 2:00 przy ulicy Świętojańskiej. Na miejscu działały trzy zastępy straży pożarnej. Przyjechała także policja i pogotowie ratunkowe. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala. To sześcioro dzieci i dwie osoby dorosłe.

Gaszenie ognia zostało już zakończone. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia.

Lębork: Nocny pożar kamienicy! Kilkanaście osób w szpitalu

W ostatnim czasie miały miejsce dwa inne groźne pożary na Pomorzu. Skutki jednego z nich okazały się tragiczne. W miniony weekend na gdańskiej Matarni ogień zajął domek jednorodzinny. W wyniku zdarzenia pani Justyna straciła dwoje dzieci i niemal cały dobytek. Sama zdołała uciec przez okno z trzecim dzieckiem na rękach. Na jednej ze stron pomocowych trwa zbiórka pieniędzy dla matki i jej niepełnosprawnej córki. Internauci przesyłają datki w zawrotnym tempie. O tym, jak pomóc poszkodowanej rodzinie, piszemy w artykule Gdańsk: W pożarze straciła dwóch synków i dom. Internauci organizują pomoc.

Zobacz TO WIDEO:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki