19. Bieg po Nowe Życie w Wilanowie. Pomówmy o transplantologii

2021-09-17 18:10
19. Bieg po Nowe Życie. Transplantologia potrzebuje wsparcia nas wszystkich
Autor: materiały prasowe 19. Bieg po Nowe Życie. Transplantologia potrzebuje wsparcia nas wszystkich

Wyjątkowa impreza w weekend w Warszawie. Sobota będzie należeć do transplantologii. W pięknych plenerach Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbędzie się 19. Bieg po Nowe Życie. Uczestnicy spotkają się w sztafetowym marszu nordic walking, w którym każda z trzech osób z zespołu pokona symboliczny dystans 1 km.

W sobotę, 18 września, cała Warszawa usłyszy o transplantologii. W pięknych plenerach Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie odbędzie się bowiem 19. Bieg po Nowe Życie. Ta wyjątkowa impreza już dziewiąty raz zagości w stolicy. Na starcie pojawią się sztafetowe "trójki", a w nich: osoby po przeszczepieniu, a także przedstawiciele świata medycyny oraz osoby znane z ekranów telewizyjnych, świata filmu, teatru, estrady, sportu czy mediów.

Wśród nich będą między innymi: Przemysław Saleta, Piotr Rubik, Rafał Zawierucha, Kamila Kamińska, Rafał Cieszyński, Cezary Trybański, Anita Jańcia, Małgorzata Potocka, Rafał Mroczek, Katarzyna Dąbrowska, Michał Olszański, Agnieszka Rylik i Olga Kalicka.

Uczestnicy 19. Biegu po Nowe Życie tradycyjnie zmierzą się w sztafetowym marszu nordic walking, w którym każda z trzech osób z zespołu pokona symboliczny dystans 1 km.

- Mamy w planie, by na trasie marszu nordic walking, czyli marszu wsparcia idei świadomego dawstwa narządów, pojawiło się około 80 trzyosobowych zespołów - poinformował Arkadiusz Pilarz, dyrektor Biegu po Nowe Życie.

- W czerwcu spotkaliśmy się w Wiśle, by wspólnie stanąć na starcie 18. Biegu po Nowe Życie i wspierać osoby po przeszczepieniach. Tym razem bieg odbędzie się w Warszawie, ale cel wciąż mamy taki sam – być blisko najbardziej potrzebujących, zwrócić uwagę na to, że transplantacja to dla wielu osób nowy początek i mimo tak trudnej sytuacji, jaką jest przeszczepienie, można nadal cieszyć się życiem - stwierdził Mariusz Klepacz, Członek Zarządu Santander Consumer Banku.

Jednak Bieg po Nowe Życie to przede wszystkim ludzie, którym przeszczep organów dał szansę, by urodzić się na nowo. To właśnie te osoby, startując w sztafetach, pokazują, że można być aktywnymi po transplantacji i wykorzystać wielką szansę, jaką daje przeszczepienie. Wydarzenie jest pełne wzruszających historii walki z chorobą, powrotu do życia i aktywności.

Po raz pierwszy na trasie 19. Biegu po Nowe Życie pojawi się Joanna Prorok. Prowadzi ona internetowego bloga, w którym opisuje swoje zmagania z chorobą serca - najpierw walkę o doczekanie do przeszczepu, a potem dochodzenie do siebie po ciężkiej operacji. Gdy w Zabrzu lekarze przeszczepiali jej serce, w Wiśle odbywał się Bieg po Nowe Życie.

W Biegu udział brała wówczas m.in. Adriana Szklarz, kobieta, która na serce czekała aż siedem lat. Po operacji z kijami do nordic walking obeszła Bornholm, jest coachem i motywuje innych chorych do walki z chorobą. Kobieta zdobyła się na piękny gest - przywiozła Joannie Prorok do szpitala swój medal z Biegu po Nowe Życie.

Poznajcie również historie Gosi, Dawida i Damiana. Oni również dostali drugą szansę od losu. Czy udało im się ją wykorzystać?

Program 19. Biegu po Nowe Życie:

11:00 – rozpoczęcie 19. Biegu po Nowe Życie – przywitanie uczestników

11:10 – rozgrzewka

11:15 – prezentacja uczestników – prezentacja wszystkich sztafet

11:45 – START Biegu

– pierwsza sztafeta na trasie,

– co minutę na trasę rusza kolejna

13:45 – wręczenie pucharów dla zwycięzców

14:00 – zakończenie Biegu

Sonda
Czy zdecydowałeś się na zostanie dawcą narządów po śmierci?
zapowiedź 19. Biegu po Nowe Życie (18 września)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE