78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Trzaskowski: „zatrzymajmy się na minutę zadumy, a nie zadymy”

i

Autor: Stefan Maszewski/REPORTER, Adam Burakowski/REPORTER

ROCZNICA

78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Trzaskowski: „zatrzymajmy się na minutę zadumy, a nie zadymy”

2022-07-29 17:59

– Apeluję do wszystkich. To jest taki dzień, w którym wszyscy powinniśmy być razem. To nie jest dzień na demonstrowanie agresywne swoich poglądów politycznych i też o to dokładnie apelują powstańcy. O 17 powinniśmy się zatrzymać na minutę zadumy, a nie zadymy – opowiadał w programie „Fakty po Faktach” prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Bąkiewicz: „Szykujemy wniosek do prokuratury, na wszelki wypadek”

Prezes Stowarzyszenia Roty Niepodległości, Robert Bąkiewicz na Twitterze zaprosił wszystkich na marsz, który rozpocznie się 1 sierpnia o godzinie 17 na rondzie Dmowskiego. – Mamy zgłoszone zgromadzenie w trybie zwyczajnym, które przejdzie z ronda Dmowskiego na plac Krasińskich, gdzie zakończymy śpiewaniem patriotycznych pieśni powstańczych. A jeśli pan Trzaskowski będzie nam przeszkadzał, spotkamy się w prokuraturze. Już szykujemy taki wniosek, na wszelki wypadek – zaznaczył Robert Bąkiewicz.

ZOBACZ TEŻ: Trzaskowski zlecił badania COVID-19 w ściekach w Warszawie. „Ścieki nie kłamią, czeka nas kolejna fala zakażeń”

Prezydent Warszawy przekazał, żeby o godzinie 17 zatrzymać się na minutę zadumy, a nie zadymy. – Żyjemy w wolnym kraju i że jeżeli tam zostało zgłoszone zgromadzenie, to sądy już wiele razy potwierdziły, że my a priori wydać zakazu takiego zgromadzenia nie możemy – powiedział prezydent Warszawy.

Miasto będzie reagować?

Prezydent Warszawy zaznaczył również, że „jeżeli tam się pojawią nieodpowiednie hasła czy symbole, będziemy wnioskować o rozwiązanie tej demonstracji”.

W poniedziałek (25 lipca) Sąd Okręgowy uchylił decyzję wojewody mazowieckiego, który wyraził zgodę na cykliczne organizowanie Marszu Powstania Warszawskiego stowarzyszeniu Roty Marszu Niepodległości do 2024 roku. Tym samym przychylił się do odwołania złożonego przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

ZOBACZ TEŻ: Kulisy rozliczania Trzaskowskiego. Wcale nie jest tak różowo... Kraj o Warszawie. Felieton

„Rafał Trzaskowski to stan umysłu”. Bąkiewicz ostro po decyzji sądu
Sonda
Czy Rafał Trzaskowski byłby dobrym prezydentem Polski?