Autobus podmiejski wpadł do rowu! Ranną pasażerkę wyciągali strażacy

i

Autor: Tadeusz Mróz Autobus podmiejski wpadł do rowu! Ranną pasażerkę wyciągali strażacy

Dramat o poranku

Autobus podmiejski wpadł do rowu! Ranną pasażerkę wyciągali strażacy

2023-09-27 8:53

Dramat o poranku. Przed godz. 5 w środę, 27 września, autobus podmiejski linii 707 wylądował w przydrożnym rowie! Do wypadku doszło w Jankach pod Warszawą. Autobusem podróżowali kierowca i dwoje pasażerów. Jedną osobę strażacy musieli ewakuować, ponieważ nie była w stanie samodzielnie opuścić pojazdu.

Janki. Autobus miejski wpadł do rowu

Autobus podmiejski zjechał z jezdni do rowu i przewrócił się na bok! Informację o wypadku w Jankach pod Warszawą, do którego doszło przed godz. 5 w środę, 27 września, potwierdził mł. bryg. Karol Kroć z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie.

- W porannym kursie jechały trzy osoby. Jedną z nich strażacy musieli ewakuować z autobusu, została przekazana ratownikom medycznym i trafiła do szpitala. Pozostałe dwie osoby - kierowca i pasażer - wyszli ze zdarzenia bez szwanku - relacjonował oficer prasowy pruszkowskiej komendy PSP.

Jak dodał, w akcji uczestniczyły trzy zastępy straży. Obecnie jeszcze jeden zastęp zabezpiecza miejsce zdarzenia i przygotowania do akcji wyciągania autokaru.

WTP ostrzega

Poranny wypadek nie spowodował zbyt dużych utrudnień w kursowaniu linii 707. Jak podał Warszawski Transport Publiczny, opóźniony o pół godziny był jedynie kurs, który miał obsługiwać ten autobus o godz. 5.30 z pętli na Alei Krakowskiej przy parkingu P+R do Targowiska.

Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na wjeździe do Warszawy w tym rejonie. Zamknięty jest jeden pas ruchu.

Sonda
Czy miałeś/-aś kiedyś groźny wypadek?
Nasi Partnerzy polecają