Borkoś zwyciężył! Znany ratownik wyszedł ze szpitala. "Kochane mordeczki"

2021-12-10 16:15
Borkoś wraca do zdrowia! Po wypadku ratownik przeszedł pięć operacji!
Autor: Instagram.pl/borkos_ratownik Borkoś wraca do zdrowia! Po wypadku ratownik przeszedł pięć operacji!

Świetna wiadomość rozpoczęła pochmurne piątkowe popołudnie. Ratownik motoambulansu Marcin "Borkoś" Brokowski opuścił szpital. Mężczyzna 13 października uległ poważnemu wypadkowi i przez 21 dni był w śpiączce farmakologicznej. Przeszedł też kilka operacji. Teraz, jak sam tłumaczy, "od nowa uczy się chodzić".

Marcina "Borkosia" Borkowskiego nazywają bohaterem bez peleryny. Swoim motoambulansem przemierzał warszawskie ulice i często był pierwszy tam, gdzie ważyły się losy ludzkiego życia i zdrowia. Świat jego i jego najbliższych zawalił się 13 października. Wówczas prowadzony przez "Borkosia" skuter marki Piaggio zderzył się z osobowym oplem. Ratownik w ciężkim stanie trafił do szpitala. Jego los był bardzo niepewny. Mężczyzna przeszedł kilka poważnych operacji. Był utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej.

Warszawiacy nie zapomnieli ile dobra uczynił. Niemal od razu po koszmarnym wypadku ratownika ruszyły zbiórki krwi oraz pieniędzy na ratowanie życia i zdrowia "Borkosia". Znany raper napisał nawet piosenkę o "Borkosiu"! Każda kolejna informacja przekazywana przez najbliższych ratownika napawały optymizmem.

12 listopada ratownik wybudził się ze śpiączki. Z kolei w piątek, 10 grudnia, media społecznościowe obiegła kolejna radosna informacja - "Borkoś" wyszedł ze szpitala! Nowinę ogłosił sam ratownik.

"Moje kochane mordeczki wiem, że od ostatniego wpisu minęło trochę czasu, od tamtej pory miałem jeszcze 5 operacji w znieczuleniu ogólnym i tak naprawdę dopiero teraz jestem w stanie wziąć do ręki telefon i coś do Was napisać" - napisał na facebookowym profilu Marcin "Borkoś" Brokowski.

"To dzięki Waszemu ogromnemu wsparciu, od razu po wyjściu ze szpitala mogłem udać się do ośrodka rehabilitacji, gdzie od nowa uczę się chodzić" - dodał i zapewnił, że postara się dodawać więcej wpisów, by pokazać, jak wygląda rehabilitacja i co u niego słychać.

"Borkoś"! Życzymy dużo zdrowia i sił do walki o powrót do pełnej sprawności!

Sonda
Czy miałeś/-aś kiedyś groźny wypadek?
Co warszawiacy lubią w swoim mieście?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE