Brał udział w podpaleniu klubu na Foksalu, potem zabił na Nowym Świecie?! Wstrząsające ustalenia

i

Autor: Materiały prasowe, Policja Brał udział w podpaleniu klubu na Foksalu, potem zabił na Nowym Świecie?! Wstrząsające ustalenia

Brał udział w podpaleniu klubu na Foksalu, potem zabił na Nowym Świecie?! Wstrząsające ustalenia

2022-05-26 10:50

Łukasz Goławski (27 l.) jest jednym z poszukiwanych w związku z brutalnym zabójstwem 29-letniego Maćka na Nowym Świecie. Na jaw wyszły nowe fakty. Okazuje się, ze Łukasz Goławski na początku maja został prawomocnie skazany za współudział z Krzysztofem U. ps. "Fama" w podpaleniu klubu przy ul. Foksal w 2019 roku.

Zabójstwo na Nowym Świecie. Łukasz Goławski i Sebastian Włodarczyk poszukiwani listami gończymi

Sprawa brutalnego zabójstwa 29-letniego Maćka na Nowym Świecie 8 maja wstrząsnęła całą Polską. Mężczyzna przyjechał do Warszawy rozwijać swoją pasję, a zginął od ciosów nożem, gdy stanął w obronie kobiet.

Policjanci ze Śródmieścia na podstawie listów gończych wydanych przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie poszukują dwóch mężczyzn podejrzewanych o zabójstwo na Nowym Świecie.

"W dniu 8 maja 2022 roku w Warszawie przy ul. Nowy Świat 30 działając w zamiarze bezpośrednim, wspólnie i w porozumieniu Sebastian Włodarczyk l.23, zam. Warszawa i Łukasz Goławski l. 27, zam. Warszawa dokonali zabójstwa 29-letniego mężczyzny poprzez trzykrotne ugodzenie pokrzywdzonego ostrym narzędziem w klatkę piersiową, co skutkowało zgonem pokrzywdzonego" - informowała policja i opublikowała wizerunki obydwu mężczyzn.

Łukasz Goławski jest doskonale znany policji

Jak nieoficjalnie ustaliła PAP, 27-letni Łukasz Goławski już wcześniej był znany organom ścigania. Mężczyzna był bowiem współpodejrzanym w procesie Krzysztofa U. ps. Fama, oskarżonego o podpalenie klubu przy ul. Foksal.

Do pożaru w klubie doszło 16 września 2019 roku. Biegły z zakresu pożarnictwa stwierdził, że do spalenia budynku, w którym od 26 września miał zacząć funkcjonować ekskluzywny klub nocny, doszło w wyniku umyślnego działania.

Przeczytaj też: Bezwzględna wojna w Warszawie. Wynajęli zabójcę, podpalili konkurencyjny klub! [WIDEO]

Śledczy analizowali zapis z monitoringu. Na jednej ze stopklatek wyodrębniono bardzo dokładnie twarz mężczyzny. W uszczegółowieniu materiału dowodowego bardzo pomogły prokuraturze wyjaśnienia tzw. małego świadka koronnego.

To on przekazał śledczym, że Krzysztof U. ps. "Fama" kilka dni przed podpaleniem klubu dostał się do środka, by zapoznać z rozkładem budynku. Prawdomówność świadka potwierdziły nagrania z monitoringu.

Czy czujesz się bezpiecznie na Nowym Świecie?

Podpalenie klubu przy ul. Foksal

Według śledczych "Fama" przyjął zlecenie spalenia klubu od Roberta P. i Zbigniewa L., właścicieli klubu "The View" przy ulicy Twardej w Warszawie. Klub na Foksal miał stanowić dla nich bezpośrednią konkurencję na rozrywkowej mapie miasta. P. i L. mieli "nakłaniać bezpośrednio i telefonicznie", "konsultować sposób popełnienia przestępstwa", a także porę, o której do niego dojdzie.

Zobacz też: Warszawa. Bawił się w chowanego z kryminalnymi. Przegrał. Czeka go wieloletnia odsiadka

Sprawcy weszli do klubu wyłamując okno i "wykorzystując mieszaninę łatwopalnych cieczy, które ostały wcześniej przygotowane", "wzniecili pożar poprzez zainicjowanie wielu ognisk ognia". "Fama" miał osobiście pilnować, żeby lokal spłonął, zanim ktoś podejmie interwencję. 23 października 2019 r. prokuratura uzupełniła "Famie" i jego wspólnikom zarzuty o podpalenie śródmiejskiego klubu.

Łukasz Goławski skazany za współudział w podpaleniu warszawskiego klubu

Na początku lutego 2021 roku Sąd Okręgowy w Warszawie skazał Goławskiego za współudział w podpaleniu klubu na karę 3 lat i 6 miesięcy więzienia. Sąd wymierzył mu także grzywnę. Razem z nim za podpalenie klubu zostali skazani Karol T. na 8 lat więzienia, Damiana A. na 15 lat pozbawienia wolności, oraz Wojciech S. na 8 lat pozbawienia wolności.

Według ustaleń PAP, 6 maja 2022 roku sąd drugiej instancji (Sąd Apelacyjny w Warszawie - PAP) zmniejszył 27-latkowi wyrok do 3 lat więzienia. Wyrok sądu w tej sprawie jest prawomocny.

Dwa dni po uprawomocnieniu się wyroku Łukasz Goławski wspólnie z Sebastianem Włodarczykiem brali udział w zabójstwie na Nowym Świecie w Warszawie. Od poniedziałku, 23 maja, są poszukiwani listami gończymi, a ich wizerunki zostały opublikowane na stronie Komendy Stołecznej Policji.

Sonda
Czujesz się bezpiecznie na ulicach Warszawy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE