Przełom w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie w Warszawie. Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych

2022-05-20 12:31
Przełom w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie. Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych
Autor: Artur Hojny/Super Express, Twitter Przełom w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie. Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych

Nastąpił przełom w sprawie brutalnego zabójstwa 29-letniego mężczyzny na Nowym Świecie w Warszawie. Koszmar rozegrał się 8 maja. W piątek, 20 maja, szef Ministerstwa Sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro poinformował, że śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych. Wydano tez nakazy ich tymczasowego aresztowania.

Zabójstwo na Nowym Świecie, są zatrzymani

Jest przełom w sprawie zabójstwa na Nowym Świecie w Warszawie, które wstrząsnęło całą Polską. Informacje za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał prokurator generalny, Zbigniew Ziobro.

"Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie. Wydano nakaz tymczasowego aresztowania Sebastiana W. i Łukasza G. To postępowanie od razu poleciłem objąć nadzorem @PK_GOV_PL. Sprawcy muszą zostać szybko i surowo ukarani" – napisał na Twitterze.

Brutalne zabójstwo na Nowym Świecie

Koszmar rozegrał się 8 maja. Kilkuosobowa grupa zaatakowała 29-letniego Macieja, który stanął w obronie kobiet. Chłopak kilkukrotnie został dźgnięty nożem. Niestety, jego życia nie udało się uratować. Policja opublikowała wizerunek uczestnika zdarzenia, którego zarejestrował monitoring i zaapelowała o pilny kontakt wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę widocznego na zdjęciu. Sprawą zajęła się tez Prokuratura Krajowa.

Kim był 29-latek zamordowany na Nowym Świecie w Warszawie?

29-letni Maciej spod Tucholi w kujawsko-pomorskim. Na życie zarabiał w firmie, która zajmowała się fotowoltaiką. Miał jednak pasję. - Maciek pojechał do Warszawy puszczać muzę w klubach. Bo to lubił robić najbardziej - mówi nam jedna z jego znajomych.

Przeczytaj też: Maciek zginął od ciosów nożem na Nowym Świecie. Jego grób utonął w kwiatach

14 maja odbył się pogrzeb zabitego mężczyzny. Grób Maćka, utonął w morzu białych kwiatów, a z fotografii na mogile patrzy młody chłopak, którzy przed sobą miał jeszcze całe życie. Za bezinteresowną pomoc zapłacił najwyższą cenę.

Czy czujesz się bezpiecznie na Nowym Świecie?
Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie w Warszawie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE