Dramat na drodze

Chromna: Wypadek autokaru pod Siedlcami. W środku było prawie 50 osób [ZDJĘCIA]

Wypadek białoruskiego autokaru w Chromnej pod Siedlcami. W środku było prawie 50 osób. Jechali na zachód – do różnych miejscowości. W sobotni poranek zapewne spali, przemierzając kolejne kilometry polskich dróg… Nagle doszło do dramatycznego zdarzenia. Potężny autokar wylądował w rowie. Wśród rannych jest mała dziewczynka.

Chromna: wypadek białoruskiego autokaru. Trzy osoby ranne

To cud, że w tym wypadku nikt nie zginął. W sobotę nad ranem, 13 sierpnia, białoruski autokar z 47 osobami wpadł do rowu pod Siedlcami. Trzy osoby (w tym małe dziecko) z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. Potężny autokar runął przy drodze jak dziecięca zabawka! Nietrudno wyobrazić sobie, jak tragicznie mogło się to skończyć… Ranni w wypadku w Chromnej trafili pod opiekę lekarzy. Dla pozostałych podróżnych strażacy postawili na miejscu namioty. To w nich byli opatrywani ranni niekwalifikujący się do leczenia szpitalnego. Przyczyną wypadku była utrata panowania kierowcy nad autokarem.

Przeczytaj również: Film z wnętrza autokaru, który rozbił się w Chorwacji. Porozrzucane kapcie, parówki w fotelu

Wszystko wydarzyło się kilkanaście minut po godz. 4.00. Białoruski autokar rejsowy z Białorusi do Poznania wypadł z trasy i rozrył wielką bruzdę w ziemi. Autokarem jechali wyłącznie białoruscy obywatele, którzy mieli wykupione bilety do różnych miejscowości na trasie do Poznania. W autokarze znajdowało się 47 pasażerów i dwóch kierowców. Jak doszło do tego dramatu?

Tragedia w Warszawie. Czterolatek zginął pod tramwajem

Chromna: wypadek autobusu. Jak do tego doszło?

Ze wstępnych ustaleń policji na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący pojazdem stracił panowanie nad kierownicą, zjechał na mokre pobocze, a autokar przewrócił się na bok w przydrożnym rowie. W chwili zdarzenia warunki atmosferyczne nie były najlepsze. Droga była mokra, a nad nią unosiła się mgła. To mogło wpłynąć na utratę panowania nad potężnym samochodem przez kierującego. Jak podaje portal polsatnews.pl przyczyną mogło być zaśnięcie kierowcy.

Zobacz zdjęcia w poniższej galerii!

Wypadek autokaru w Chromnej. Są ranny

W wyniku wypadku ranne zostały dwie osoby dorosłe i mała dziewczynka. Zostali oni przewiezieni do szpitala wojewódzkiego w Siedlcach. Kierowca prowadzący autobus był trzeźwy. Na miejscu strażacy rozłożyli namioty, w których opatrywano mniej rannych pasażerów. Podróżni będą musieli poczekać, aż przewoźnik przyśle po nich drugi autokar. Obecnie na terenie Siedlec organizowane są pomieszczenia, w których Białorusini będą mogli czekać na drugi samochód.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?

To nie pierwsza tragedia polskiego autokaru w tym roku. W 2007 roku zginęło we Francji ponad 50 osób.

Posłuchaj historii o katastrofie pod Grenoble w podcaście " PUNKT KRYTYCZNY"

Listen to "Katastrofa autokaru pod Grenoble cz.1" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE