PRZERAŻAJĄCE

Ciechanów. Dramatyczna akcja ratunkowa w szpitalu. Nie żyje 36-latek, który spadł z wysokości

2022-11-29 7:32

W piątkowe przedpołudnie (25 listopada) doszło do przerażającej sytuacji na terenie Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. Podczas przebudowy pawilonu oddziału zakaźnego jeden z robotników, 36-latek, wpadł do szybu technicznego i upadł na betonowe podłoże z wysokości 7 metrów. Niestety, mężczyzna zmarł w szpitalu

Ciechanów. 36-latek spadł z wysokości. Zmarł w szpitalu

Do tego przerażającego zdarzenia doszło chwilę przed godziną 12 w piątek (25 listopada). Według wstępnych ustaleń ciechanowskiej policji wynika, że zamieszkały w Ciechanowie 36-letni mężczyzna, podczas wykonywania prac, wpadł do szybu technicznego.

Mężczyzna spadł na betonowe podłoże z wysokości prawie 7 metrów. Nieprzytomnego 36-latka natychmiast przetransportowano do szpitala. Tego samego dnia (25 listopada) mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Funkcjonariusze przeprowadzili na miejscu czynności w kierunku art. 220 kodeksu karnego, tj. narażenia życia albo zdrowia pracownika – „kto, będąc odpowiedzialny za bezpieczeństwo i higienę pracy, nie dopełnia wynikającego stąd obowiązku i przez to naraża pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

Bardzo możliwe, że prokuratura przekwalifikuje zdarzenie i będzie ono prowadzone w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci, art. 155 kodeksu karnego – „kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Pacjenci skaczą z okien szpitala, nie żyje siedem osób. Dyrektor: "To incydenty"

W Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w przeszłości dochodziło do przerażających sytuacji. Czarną serię rozpoczął wypadek w 2019 roku, kiedy to w sierpniu 66-letni pacjent z Pułtuska dzień po przyjęciu na oddział neurologiczny skoczył z okna na czwartym piętrze. Rok później, w lipcu, 65-latek chorujący na serce również odebrał sobie w ten sposób życie, mimo dobrych rokowań lekarzy. Na początku grudnia 2021 r. 20-latek z Ciechanowa postanowił skoczyć z piątego piętra na oczach lekarzy. Mimo reanimacji również zmarł. Czwarta i piąta śmierć pacjentów miała miejsce w czerwcu. Z pierwszego piętra 12 czerwca wyskoczył 74-latek, a 18 dni później z piątego spadł 28-latek.

Więcej o tych zdarzeniach przeczytacie poniżej:

Sonda
Byłeś/aś kiedyś w szpitalu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają