Daniel A. był poszukiwany w Australii. Wpadł na warszawskim Okęciu

i

Autor: CBŚP Daniel A. był poszukiwany w Australii. Wpadł na warszawskim Okęciu

Daniel A. był poszukiwany w Australii. Wpadł na warszawskim Okęciu

2021-11-30 8:11

Daniel A. od ponad roku był ścigany na podstawie australijskiego krajowego nakazu aresztowania. Od kilku dni 52-latek był też czerwoną notą Interpolu. Mężczyzna wpadł na lotnisku Warszawa-Okęcie. Zgodnie z australijskim prawem za oszustwa finansowe, których się dopuścił, grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 20 lat.

Daniel A. To 52-letni obywatel Australii, który przez kilka dni był poszukiwany na podstawie czerwonej noty Interpolu, a na podstawie australijskiego krajowego nakazu aresztowania był ścigany już od ponad roku.

- Mężczyzna był poszukiwany w związku z podejrzeniem popełnienia oszustw finansowych na terenie Australii, gdzie oszacowano łączną sumę strat w wysokości 13 mln dolarów. Zgodnie z australijskim prawem tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 20 lat - wyjaśniła podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji.

Współpraca "łowców cieni" CBŚP z AFP (Australian Federal Police) przyniosła zamierzony skutek i Daniel A. został zatrzymany na terenie Warszawy. - Strona australijska przekazała informacje, że poszukiwany mężczyzna najprawdopodobniej przyleci do Polski z Dubaju. Niestety nie dysponowali żadnymi szczegółami, tymi zajęli się już policjanci z grupy tzw. łowców cieni z Centralnego Biura Śledczego Policji - przekazała podinsp. Jurkiewicz.

Mundurowi ustalili kiedy oraz na jakie polskie lotnisko ma przylecieć mężczyzna. Następnie przy wsparciu funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali 52-latka, który został doprowadzony do właściwej prokuratury. - Działania zostały przeprowadzone przy współpracy oficera łącznikowego CBŚP przy Europolu - dodała rzeczniczka CBŚP.

Pływająca sauna zacumowała w Warszawie
Sonda
Czy miałeś kiedyś problemy na lotnisku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE