Euro 2021. Strefa kibica w Warszawie. Gdzie oglądać mecze Polski na Euro 2021?

2021-06-22 14:02
Polscy kibice
Autor: Kancelaria Premiera flickr.com Polscy kibice

Euro 2021 trwa! Sportowe emocje na nowo zagościły w sercach i umysłach warszawiaków. Piłkarscy kibice nie poddają się po dwóch spotkaniach Polaków - pierwszym przegranym meczu ze Słowacją i remisie z Hiszpanią. Teraz czeka ich ostateczne starcie ze Szwecją. I tylko wygrana pozwoli na wyjście z grupy. Od lat podczas ważnych wydarzeń sportowych w Warszawie tworzone były miejskie strefy kibiców, w których mieszkańcy stolicy tłumnie dopingowali sportowców. Podczas Euro 2021 w Warszawie nie powstanie miejska strefa kibica. Gdzie oglądać zmagania Biało-Czerwonych na Euro 2021?

Euro 2021

Euro 2021 (a właściwie Euro 2020) rozpoczęło się w piątek, 11 czerwca i potrwa do niedzieli, 11 lipca. Roczne opóźnienie tego sportowego wydarzenia wynika z pandemii koronawirusa, która sparaliżowała organizację imprez masowych. 24 drużyny piłkarskie będą walczyły o miano tej najlepszej w Europie. Podczas Euro 2021 Polska reprezentacja zmierzyła się już z reprezentacją Słowacji. Niestety, wynik zasmucił rzesze kibiców Biało-Czerwonych. Przed Polakami jeszcze mecze z Hiszpanią i Szwecją.

Kiedy mecze polskiej reprezentacji?

 • Polska-Słowacja - poniedziałek, 14 czerwca
 • Polska-Hiszpania – sobota, 19 czerwca, godz. 21
 • Polska-Szwecja – środa, 23 czerwca, godz. 18

Euro 2021 - strefy kibica

Strefy kibica to miejsca, bez których liczni miłośnicy piłki nożnej nie wyobrażają sobie przeżywanie sportowych emocji związanych z EURO 2021. Takie strefy, w których gromadzą się tłumnie kibice, organizowane są w miastach przede wszystkim podczas ważnych imprez sportowych. Euro 2021 niezaprzeczalnie do takich wydarzeń należy. Wspólne oglądanie na telebimach zmagań Biało-Czerwonych i dopingowanie ich na odległość stało się nieodłącznym elementem ważnych meczów piłkarskich.

ZOBACZ TEŻ: Parada Równości 2021 w Warszawie. Radny PiS ostro o Trzaskowskim: "Są ważniejsze problemy"

Niestety, pandemia koronawirusa wywróciła świat kibiców do góry nogami. Surowe zasady bezpieczeństwa na wiele miesięcy zakazały organizowania większych zgromadzeń. W ostatnim czasie sytuacja epidemiczna w Polsce uległa jednak znacznej poprawie. Otwarte zostały restauracje, można organizować wesela do 150 osób (nie licząc gości w pełni zaczepionych). Gdzie w takim razie powstała strefa kibica na Euro 2021 w Warszawie?

Euro 2021 - strefa kibica w Warszawie

Jeszcze niedawno kibice żyli w strachu, że ze względów pandemicznych miejskiej strefy kibica na Euro 2021 w Warszawie nie będzie. W czasie meczu Polski z Hiszpanią na PGE Narodowym zorganizowano Narodową Strefę Kibica. - Dostałem raport z bramek, na stadionie w Narodowej Strefie Kibica było blisko 20 tysięcy kibiców - przekazał "Super Expressowi" tuż po zakończeniu meczu z Hiszpanią, Michał Proszowski, rzecznik prasowy PGE Narodowego. 

Ogłosił jednak, że Narodowa Strefa Kibica nie zostanie otwarta na mecz Polski ze Szwecją. 

Euro 2021 - gdzie oglądać mecze?

Fani piłki nożnej nie mogą dopingować swoim drużynom na Narodowej Strefie Kibica. Kibicować Polakom można we własnym domu lub w dwóch strefach kibica:

 • na stadionie Legii Warszawa
 • na bulwarach wiślanych w pobliżu restauracji Bella Italia

NIE PRZEGAP: Gruba afera w Warszawie. Działacz PO wykręcił niebywały numer, chodzi o gigantyczne pieniądze!

Wybierając się na wspólne kibicowanie w lokalach gastronomicznych, należy pamiętać, że tam również obowiązują zasady bezpieczeństwa, których trzeba bezwzględnie przestrzegać. W końcu nikt nie chce, by radosne dopingowanie polskich piłkarzy podczas Euro 2021 zakończyło się kolejną falą koronawirusa w stolicy (i nie tylko!).

Oto stołeczne knajpy, w których zorganizowane będą strefy kibica. Oczywiście, są to tylko przykładowe miejsca w Warszawie. Podczas Euro 2021 z pewnością będzie ich zdecydowanie więcej!

 • SoulSet - ul. Górczewska 224
 • M13 Restauracja Bilard Bar - ul. Marynarska 13
 • LOLEK grill & bar - ul. Rokitnicka 20
 • Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta - ul. Jagiellońska 82B
 • ELLADA Souvlaki Bar - ul. Skarbka z Gór 116
 • OFF Brzeska - ul. Brzeska 25
 • Falcon Klub Bilardowy - ul. Książkowa 9G
Dariusz Szpakowski wspomina dawne czasy i ocenia szanse Polaków na Euro
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE