Ile pieniędzy włożyć do koperty na wesele 2021? Jaka kwota spełni oczekiwania Pary Młodej?

i

Autor: Pixabay ile pieniędzy podarować nowożeńcom?

Ile pieniędzy włożyć do koperty na wesele 2021? Jaka kwota spełni oczekiwania Pary Młodej?

2021-06-12 7:11

Weselny sezon ruszył pełną parą! Goście weselni mają przed sobą trudny orzech do zgryzienia: ile pieniędzy włożyć do koperty? Czy istnieje określona kwota, która zadowoli Marę Młodą? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Każdy z zaproszonych gości jest bowiem inaczej powiązany z nowożeńcami - najbliższa rodzina, przyjaciele, znajomi z pracy, osoby towarzyszące. Kto zatem i ile powinien włożyć do koperty, żeby nie popełnić faux-pas? Sprawdźcie!

Wesela 2021 ruszyły!

Wiele par może odetchnąć z ulgą i krzyknąć głośno: „Nareszcie!”. Z opóźnieniem, ale ruszył sezon weselny 2021. Pandemia koronawirusa mocno pokrzyżowała wiosenne plany przyszłych małżonków. Chociaż co roku sezon ślubów rozpoczynał się już w kwietniu lub maju, tym razem z kopyta ruszył dopiero z początkiem czerwca.

ZOBACZ TEŻ: Szczepienia dzieci w Warszawie. Terminy są szokujące! Gdzie zaszczepić dziecko na COVID-19?

  • od 15 maja na weselu mogło pojawić się maksymalnie 25 osób - na otwartym powietrzu lub w lokalu/budynku wskazanym jako adres zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie
  • od 28 maja w weselu mogło już uczestniczyć maksymalnie 50 osób, a imprezę można było zorganizować również w lokalu
  • od 6 czerwca można organizować wesela na maksymalnie 150 osób, a limit ten nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19

Odwieczny problem gości weselnych

Wraz ze wznowieniem hucznych i tłumnych imprez weselnych, powróciło również jak bumerang pytanie i odwieczny problem dotyczący prezentów dla nowożeńców. Zdecydowanie najbardziej popularnym podarkiem preferowanym zarówno przez gości, jak i Parę Młodą jest włożenie odpowiedniej kwoty do koperty. Sami nowożeńcy bardzo często już na zaproszeniach ślubnych umieszczają informację w formie rebusu lub krótkiego wierszyka, że zamiast prezentów chcą otrzymać pieniądze.

NIE PRZEGAP: Zmiany i objazdy na POW w Warszawie. Mieszkańcy Wilanowa od dawna czekali na tę wiadomość. Zobacz zmiany na POW

Taki podarunek ma stanowić dla nowożeńców dużą pomoc we wkroczeniu na nową ścieżkę życia, a także w sfinansowaniu imprezy. Ile zatem pieniędzy powinno się włożyć do koperty na wesele 2021, aby zachować klasę i nie wyjść na sknerę? Czy istnieją jakieś z góry określone stawki? Co wziąć pod uwagę?

Pieniądze do koperty dla pary młodej na wesele 2021 - zatrważające koszty wesela

Nie jest tajemnicą, że organizacja wesela to duże i czasochłonne przedsięwzięcie, a także ogromne przeżycie dla Pary Młodej. Sam koszt wesela jest różny, ale stawki czasami zwalają z nóg. Można bowiem zorganizować świetną imprezę za 8 tysięcy, ale też i za 80 tysięcy złotych, a nawet więcej. Wszystko zależy od liczby zaproszonych gości, miejsca imprezy, wybranych usługodawców czy dodatkowych atrakcji, które coraz częściej goszczą na polskich weselach jak np. drink bar, fotobudka czy pokaz barmański.

PRZECZYTAJ: Ogień zabił 17-letniego Wadima i jego mamę. Już dwie ofiary potwornego pożaru w Pruszkowie

Niestety, niektórzy nie patrzą realnie swój budżet, dążąc uparcie do wymarzonego ślubu i wesela jak z bajki. By spełnić oczekiwania swoje, rodziny i gości nowożeńcy zaciągają nawet okolicznościowy kredyt na organizację imprezy!

Jedno jest pewne: nawet jeżeli wszyscy goście włożą do koperty pieniądze Parze Młodej, koszty organizacji wesela i tak nigdy w całości się nie zwrócą. Młoda para, która myśli inaczej, może być niemile zaskoczona po zakończonej imprezie, gdy przyjdzie czas rozliczeń z usługodawcami.

Warto jednak pamiętać, że przyjęły się pewne określone stawki, które należy podarować nowożeńcom. Jak się okazuje, spore znaczenie w wyborze kwoty, którą włożymy do weselnej koperty, ma pokrewieństwo z Młodą Parą.

Ile pieniędzy do koperty na wesele 2021 powinni dać członkowie rodziny ?

Najwięcej powinni włożyć do koperty rodzice. Oczywiście, jeśli nie pokrywają jakichś kosztów wesela. Rodzice chrzestni powinni dać nawet 1000 zł. Z kolei dalsza rodzina, jak dziadkowie czy rodzeństwo, powinna włożyć do koperty co najmniej 500 zł. Nie zakazane jest dąć też więcej! Kwota zależy też od tego, czy na wesele wybierają się sami, z partnerem, czy całą rodziną.

A co w takim razie z wujkami, ciociami, kuzynami i innymi krewnymi? Im wypada włożyć do koperty ok. 300-400 zł. To przyzwoita suma, która z pewnością nie będzie wpadką.

Ile pieniędzy do koperty na wesele 2021 powinni włożyć znajomi?

W przypadku przyjaciół i znajomych, którzy nie są niespokrewnieni z parą młodą, odpowiednią stawką powinna być kwota 300 zł.

Utarło się również, że w kopertę wkłada się tyle pieniędzy, by Parze Młodej zwrócił się, chociaż koszt za tzw. talerzyk. Ten z kolei również jest różny w zależności od sali, a czasami nawet miesiąca, w którym organizowane jest wesele. Przeglądając oferty sal weselnych, można bowiem natknąć się na koszt np. 180 zł za osobę, jak również 230 i ponad 300 zł!

Wesele i ślub - polskie piosenki na pierwszy taniec
Nasi Partnerzy polecają