Gigantyczna kradzież drogocennych ptaków! Złodziej nie miał sumienia

2021-09-17 20:30
Zuchwały złodziej kradł gołębie
Autor: kppotwock.policja.waw.pl Zuchwały złodziej kradł gołębie

Nie alkohol, i nie drogi sprzęt upatrzył sobie złodziej spod Warszawy. Młody mężczyzna włamywał się do gołębnika na terenie jednej z posesji w Dziecinowie (pow. otwocki) i zuchwale kradł drogocenne ptaki! Łącznie zabrał niemal 160 gołębi o wartości sięgającej blisko 9 tys. zł. Policjanci przed dwa miesiące szukali sprawcy. Wreszcie 26-latek trafił w ich ręce.

Zuchwały złodziej upatrzył sobie gołębie ozdobne, które hodował jeden z mieszkańców Dziecinowa w powiecie otwockim. Bez skrupułów trzy razy włamał się do gołębnika i zabrał drogocenne ptaki. - Sprawca zrywał kłódki i wyłamywał zamek drzwi - przekazała mł. asp. Paulina Harabin z otwockiej policji.

Do kradzieży dochodziło w czerwcu i lipcu. Złodziej nie miał sumienia. Za pierwszym razem ukradł 100 gołębi, za drugim - 19, a za trzecim - 40. Łącznie zabrał hodowcy aż 159 sztuk ozdobnych gołębi o wartości bliskiej 9 tys. zł!

Zobacz: Tajemnicza przesyłka. Kurier wcisnął paczkę emerytowi i uciekł! Na widok wnętrza robi się słabo

Policjanci z Posterunku Policji w Sobieniach Jeziorach mieli trudy orzech do zgryzienia. Przez dwa miesiące szukali sprawcy kradzieży ptaków. W sprawę zaangażował się również dzielnicowy, który rozmawiał z mieszkańcami i hodowcami gołębi na terenie gminy Sobienie Jeziory. Wspólne działania funkcjonariuszy przyniosły w końcu oczekiwane efekty.

- W zeszłą niedzielę policjanci zatrzymali podejrzewanego w sprawie 26-latka. Ponadto w trakcie przeszukania jego posesji odzyskali część skradzionych gołębi - poinformowała mł. asp. Harabin.

Zatrzymany 26-latek już usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Młody mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i wyjaśnił, że pozostałe gołębie sprzedał na targowisku. Zuchwałemu złodziejowi gołębi grozi nawet do 10 lat więzienia.

Przeczytaj: Alicja przechytrzyła oszusta! To, jak go załatwiła zaskoczy wiele osób. Mamy nagranie

Sonda
Czy lubisz gołębie?
Super Raport 15.09 (Goście: Gabriela Morawska-Stanecka - wicemarszałek Senatu, Nowa Lewica; Szymon Hołownia - Polska 2050) Sedno Sprawy: A. Zandberg
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE