Glinojeck: Osiem tysięcy ludzi od ponad tygodnia nie ma wody! Dowożą ją strażacy [ZDJĘCIA]

2021-07-22 12:59
Glinojeck: Osiem tysięcy ludzi od ponad tygodnia nie ma wody! Dowożą ją strażacy [ZDJĘCIA]
Autor: OSP KSRG Glinojeck Blisko 8 tysięcy mieszkańców gminy Glinojeck nie ma od ponad tygodnia wody. Sanepid w Ciechanowie wykrył w niej 13 lipca bakterie coli.

Blisko 8 tysięcy mieszkańców gminy Glinojeck nie ma od ponad tygodnia wody. Sanepid w Ciechanowie wykrył w niej 13 lipca bakterie coli, uznając jednocześnie, że wobec tego nadaje się tylko do spłukiwania toalet i pod żadnym pozorem nie można jej wykorzystywać do spożycia i celów sanitarno-higienicznych. Od tego czasu wodę mieszkańcom gminy Glinojeck dowożą strażacy. Do kiedy tak pozostanie?

Glinojeck: Osiem tysięcy ludzi od ponad tygodnia nie ma wody!

Blisko osiem tysięcy ludzi z gminy Glinojeck nie ma od ponad tygodnia wody. Sanepid w Ciechanowie 13 lipca wykrył w niej bakterie coli, pobierając próbki do badań dzień wcześniej z wodociągu Zalesie w gminie Glinojeck.

- Woda nie nadaje się do spożycia i celów sanitarno-higienicznych z wyjątkiem spłukiwania toalet - poinformował w komunikacie sanepid w Ciechanowie.

Czytaj też: Przemysław Saleta się śmiał, ludzie odwracali wzrok. Influencerka spod Sochaczewa jako jedyna pomogła nagiej kobiecie!

Mieszkańcom Glinojecka i okolic wodę dowożą strażacy

Od tamtego czasu wodę mieszkańcom gminy Glinojeck dowożą strażacy, a Zakład Gospodarki Komunalnej w Glinojecku próbuje poprawić jakość wody poprzez dezynfekcję urządzeń i sieci wodociągowych i ich intensywne płukanie. Sanepid w Ciechanowie w środę pobrał kolejne próbki do badań.

- Pierwsze wyniki badań będą znane jutro (w czwartek) po 24 godzinach. Kolejne - po 48 i po 72 godzinach. Całe wyniki, jeśli chodzi o wskaźniki, będą znane w sobotę - mówi serwisu warszawa.tvp.pl Katarzyna Polak z sanepidu w Ciechanowie.

Czytaj też: Ćwiklinek. Zginął na oczach syna! Rodzinna tragedia na DK nr 7 [NOWE FAKTY]

Czytaj też: Mazowieckie. Nie żyje znany bluesman. Był laureatem odznaki "Zasłużony dla kultury polskiej" i wspomagał WOŚP

Czytaj też: Trynosy-Osiedle. Zabił Natalię, a Oliwię ciężko ranił, po czym nagrał film. 17-latek jest już... na wolności!

Glinojeck: Osiem tysięcy ludzi od ponad tygodnia nie ma wody! Dowożą ją strażacy [ZDJĘCIA]

Rolnicy Podlasie. Andrzej dostaje upomnienie z urzędu skarbowego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE