Horror w powietrzu! Atakował pasażerów i załogę samolotu. Awaryjne lądowanie na lotnisku w Modlinie

i

Autor: Shutterstock Horror w powietrzu! Atakował pasażerów i załogę samolotu. Awaryjne lądowanie na lotnisku w Modlinie

AGRESYWNY LITWIN

Horror w powietrzu! Atakował pasażerów i załogę samolotu. Awaryjne lądowanie na lotnisku w Modlinie

Kapitan samolotu lecącego z Litwy do Hiszpanii musiał awaryjnie lądować na lotnisku w Nowym Dworze Mazowieckim. Przyczyną międzylądowania była awantura wywołana przez jednego z pasażerów. 36-letni Litwin atakował, szturchał i popychał innych pasażerów, jak i załogę. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Nowy Dwór Mazowiecki. Litwin zaatakował pasażerów i załogę samolotu

Do horroru w powietrzu doszło 20 grudnia. Samolot podróżujący na trasie z Kowna do Alicante musiał awaryjnie lądować na lotnisku w Modlinie. Na pokładzie maszyny doszło do awantury między pasażerem a innymi podróżującymi i załogą.

Mężczyzna nie był pijany, jednak był pobudzony, agresywny. Podczas lotu szturchał, popychał innych pasażerów i załogę. Kapitan lotu podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu. Na pokład weszli funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin. Użyli środków przymusu bezpośredniego i chwytów transportowych – przekazała w rozmowie z „Super Expressem” rzecznik prasowy Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, kpt. Dagmara Bielec.

Mężczyzna w kajdankach został wyprowadzony z samolotu, przetransportowany do pomieszczeń służbowych, przesłuchany i nałożono na niego mandat karny w wysokości 500 złotych.

Samolot kontynuował lot bez 36-letniego Litwina na pokładzie.

Sonda
Czy boisz się latać samolotem?
Nasi Partnerzy polecają