IMGW bije na alarm! Nadciąga pogodowa masakra! Szklanka na drogach

i

Autor: Pixabay IMGW bije na alarm! Nadciąga pogodowa masakra! Szklanka na drogach

IMGW bije na alarm! Nadciąga pogodowa masakra! Szklanka na drogach

2022-02-11 20:05

IMGW wysyła ostrzeżenia. W Warszawie znów będzie niebezpiecznie. Nocą z piątku na sobotę deszczowa aura drastycznie się zmieni. Opady deszczu i deszczu ze śniegiem w połączeniu z prognozowanymi minusowymi temperaturami to przepis na groźną szklankę na drogach. Kierowcy zachowajcie szczególną ostrożność! Na oblodzonej drodze nie trudno o wypadek.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gołoledzią. IMGW wydał w piątek (11 lutego) alert pierwszego stopnia przed niebezpiecznym oblodzeniem.

"Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem, mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C" - ostrzega IMGW.

Zdaniem meteorologów prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznej gołoledzi na terenie Warszawy sięga 70 procent. Alert obowiązuje od godz. 22 w piątek do godz. 8 w sobotę, 12 lutego.

Co warto dodać, alert pierwszego stopnia obowiązuje na terenie całego kraju z wyjątkiem północnej części województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Niebezpiecznie na drogach i chodnikach

Jeżeli sprawdzą się prognozy synoptyków, stołeczne drogi zamienią się w lodowiska. W takich warunkach nie jest trudno o kolizję, a co gorsza o poważny wypadek. Warto pamiętać, że śliska nawierzchnia sprawia, że znacznie wydłuża się droga hamowania. Co więcej, wszelkie gwałtowne manewry mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem. W tak trudne warunki na drogach lepiej zdjąć nogę z gazu, pamiętać o dostosowaniu prędkości do panujących warunków i zachować zasadę ograniczonego zaufania.

Kto nie musi, lepiej niech nie wychodzi z domu. Na niebezpieczeństwo narażeni są również piesi. Chodniki także mogą być pokryte cienką warstwą lodu. W takiej sytuacji o bolesny upadek nie trudno!

Sonda
Złamałaś/ złamałeś kiedyś nogę lub rękę na oblodzonym chodniku?
Potężna burza śnieżna dotarła do stolicy. Żywioł sieje spustoszenie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany