Kilka dni leżała na podłodze i nie mogła wstać. Dramat pod Sokołowem Podlaskim. Wycieńczoną 82-latkę uratowały służby

i

Autor: ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE, FOT. SHUTTERTOCK Kilka dni leżała na podłodze i nie mogła wstać. Dramat pod Sokołowem Podlaskim. Wycieńczoną 82-latkę uratowały służby

W OSTATNIEJ CHWILI

Kilka dni leżała na podłodze i nie mogła wstać. Dramat pod Sokołowem Podlaskim. Wycieńczoną 82-latkę uratowały służby

2023-09-27 19:07

Sytuacja była dramatyczna. Siostra 82-letniej kobiety od kilku dni nie mogła się z nią skontaktować. Zawiadomiła służby i poprosiła o pomoc. Gdyby nie szybka reakcja dzielnicowego, strażaków i ratowników medycznych, to ta historia mogła nie mieć happy endu.

Sokołów Podlaski. 82-latka leżała na podłodze w domu. Uratowali ją służby

Sytuacja miała miejsce w poniedziałek, 26 września. Siostra 82-letniej emerytki nie miała z nią kontaktu od paru dni, postanowiła zawiadomić o tym odpowiednie służby. Z uwagi na obawę, że kobiecie mogło się coś stać, o pomoc zawiadamiająca zwróciła się do dzielnicowego, który natychmiast po otrzymaniu takiej informacji natychmiast udał się pod wskazany adres. Będąc na miejscu policjant zaniepokoił się, ponieważ nikt nie otwierał drzwi. 

- Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej siłowo otworzyli drzwi. Policjant po wejściu do mieszkania zobaczył leżącą kobietę. Kiedy do niej podszedł 82-latka poruszyła ręką i dała znak policjantowi, że żyje - przekazała st. sierż. Aleksandra Borowska.

Emerytka była w koszmarnym stanie. Leżąc na podłodze, walczyła o życie. W rozmowie z policjantami powiedziała, że zasłabła i nie mogła sama wstać. Ratownicy udzielili kobiecie pomocy, a później przetransportowali ją do szpitala. Gdyby nie szybka reakcja dzielnicowego, historia mogła zakończyć się inaczej.

Sonda
Umiesz udzielić pierwszej pomocy?
Nasi Partnerzy polecają