Sposób na spacer po Warszawie w majówkę

i

Autor: Facebook Sposób na spacer po Warszawie w majówkę

PRZEPIĘKNE OGRODY otwarte! Kilka pomysłów na MAJÓWKOWY NIEDZIELNY SPACER po Warszawie. Zobacz dokąd pójść [GALERIA]

2020-05-02 20:12

Jeden Z NAJPIĘKNIEJSZYCH OGRODÓW w stolicy - na dachu BUW - znów jest otwarty! W ogrodzie botanicznym w Powsinie z kolei można podziwiać kwitnące magnolie. A na bulwarach nad Wisłą, po prostu odetchnąć świeżym powietrzem. To tylko niektóre propozycje na majówkową niedzielę.

Uniwersytet Warszawski otworzył znów dla publiczności ogród na dachu Biblioteki UW na Powiślu. Można tam spacerować - oczywiście w maseczkach - codziennie w godz 8-20. Ze względu na to, że w ogrodzie znajdują się liczne poręcze, rekomendowane jest także zakładanie rękawiczek.

Dorabiali się na fałszowaniu karmy dla zwierzaków

Ogród BUW przy ul. Dobrej jest jednym z największych ogrodów dachowych w Europie. Składa się z dwóch części: górnej (o powierzchni 2000 m. kw.) i dolnej (o powierzchni 15000 m. kw.). Z dachu Biblioteki rozciąga się panorama miasta oraz widok na Wisłę.

Spacerujący w maju mogą podziwiać kwitnące gatunki: miniaturową jabłoń na dachu BUW oraz różową wiśnię i forsycję w dolnej części ogrodu, położonej obok gmachu biblioteki.

Przeczytaj też o nowej wizji JACKOWSKIEGO

Sposób na spacer po Warszawie w majówkę

i

Autor: Facebook Sposób na spacer po Warszawie w majówkę

Świetnym sposobem na majówkowy spacer jest wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Tam zakwitły już magnolie. A w tzw. Ogrodzie Zmysłów, a konkretnie w części, gdzie rosną rośliny klimatu śródziemnomorskiego (Ogród Niebieski), zakwitła szachownica ostropłatkowa.

POLICYJNY POŚCIG ZA ŁOSIEM NA BEMOWIE. ZABAWNIE I GROŹNIE

Jest to roślina dla koneserów barw kwiatów, ponieważ ma je wyjątkowo zabarwione, a dodatkowo wywinięte ostro szczyty długich płatków układające się w kształt dzwonka.  - Zewnętrzne trzy działki kielicha są oliwkowozielone z ciemniejszymi „łatami” i czerwonymi żyłkami, a trzy wewnętrzne są fioletowobrązowe. Wnętrze kwiatu jest złotożółte z czerwonofioletowymi, delikatnymi żyłkami. Roślina ma delikatne, wąskie, szarowoskowe liście i cienką łodygę, na której szczytach zwisają „kiwające” się w rytm wiatru dzwonki kwiatów - opisują botanicy. Ale żaden opis nie da tyle, co zobaczenie tych pięknych kwiatów na żywo!

Ogród Botaniczny w Powsinie zaprasza w godz. 9-20.

Sposób na spacer po Warszawie w majówkę

i

Autor: Sebastian Wielechowski Sposób na spacer po Warszawie w majówkę

Bulwary nad Wisłą ożyły po pandemicznej przerwie! Można już nimi legalnie spacerować i jeździć na rowerach. Swoich. Bo na wypożyczenie miejskich rowerów Veturilo rząd wciąż jeszcze nie dał zgody. Ma to zrobić w ciągu dwóch tygodni.

Super Raport 30 IV (goście: Bortniczuk, Chmaj, Borowski)

OTO SUPER EXPRESS BEZ WYCHODZENIA Z DOMU KLIKNIJ I CZYTAJ!