Kupowała truskawki i arbuzy, płaciła jak za kapustę. 29-letnią Ukrainkę zatrzymała policja

i

Autor: Shutterstock Kupowała truskawki i arbuzy, płaciła jak za kapustę. 29-letnią Ukrainkę zatrzymała policja

Pakowała truskawki i arbuzy, płaciła jak za kapustę. 29-latce grozi 5 lat więzienia!

2022-06-07 15:42

Klientka sklepu spożywczego na ul. Przy Agorze 4 razy przychodziła na zakupy i za każdym razem oszukiwała na kasie samoobsługowej. Do siatek pakowała truskawki, arbuzy i paprykę, a płaciła jak za kapustę. Jej dobra passa zakończyła się, gdy ochrona sklepu poznała się na jej procederze. Do akcji wkroczyli policjanci do walki z przestępczością gospodarczą i grozi jej nawet więzienie!

Dzielnicowi z Bielan przyjęli zgłoszenie od ochrony sklepu. Ochroniarz wskazał im kobietę, która miała dokonać oszustwa. - Dokonała kradzieży sklepowej artykułów spożywczych na kwotę 38,12 zł. W międzyczasie pracownik ochrony ustalił, że ta sama klientka na kasę samoobsługową nabijała zupełnie inny towar niż było to faktycznie. Okazało się, że nie pierwszy raz kobieta w ten sposób oszukiwała sklep – powiedziała podinsp. Elwira Kozłowska.

Przeczytaj również: Ukrył się w wersalce...u babci, ale policja i tak go znalazła!

Okazało się, że wszystkich czterech oszustw dokonała w ciągu tygodnia. Zamiennikiem za kradzione towary była zawsze kapusta. Różnica pomiędzy zakupionym towarem, a uiszczoną za niego kwotą wyniosła 25,30 zł.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarcza przestawili kobiecie zarzut oszustwa. - 29-latka odpowie teraz za to, że działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadziła do urządzenia skanującego inne wartości i rodzaje kupowanego towaru. To przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności – powiedziała podinsp. Kozłowska.

Kapusta - właściwości lecznicze

Złodziej w wersalce

Pod koniec listopada na warszawskim Śródmieściu doszło do innej niecodziennej sytuacji. Policjanci namierzyli mieszkanie, w którym ukrywał się złodziej. Gdy do niego weszli, okazało się, że przestępca siedzi w wersalce. Więcej o tym komicznym zatrzymaniu przeczytasz TUTAJ.

Sonda
Byłeś kiedyś świadkiem kradzieży w sklepie?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki