Małgorzata Opczowska

i

Autor: Mieszko Piętka/AKPA Małgorzata Opczowska

Małgorzata Opczowska wpadła w furię. Dziennikarka TVP pokazała nagranie z Warszawy. "Rzeź trwa"

2022-05-17 6:21

Małgorzata Opczowska, gwiazda TVP, podzieliła się w sieci nagraniem, które wywołało spore oburzenie. Na ul. Gagarina w Warszawie trwa wycinka drzew, którą dziennikarka nazwała "rzezią". Pod piłami padają 60-letnie lipy, które zasadzili okoliczni mieszkańcy. Drzewa muszą zostać wycięte, bo rozpoczynają się prace nad przebudową ulicy i budowy linii tramwajowej do Wilanowa. - Walczyliśmy o to, żeby usunąć ich jak najmniej – zapewnia rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz.

O sprawie poinformowała dziennikarka TVP Małgorzata Opczowska. - Rzeź drzew na ul. Gagarina w stolicy. Tak właśnie Warszawa jest eko – napisała na Twitterze wzburzona dziennikarka. Pod jej wpisem pojawiło się wiele komentarzy zbulwersowanych wycinką mieszkańców. - Serce się kraje. Te lipy są odkąd pamiętam...Szkoda każdego drzewa, chociaż gdzieś czytałem że większość zostanie, ale jak to będzie to zobaczymy... Niesamowite jest to że żadnym ekologom nie przeszkadza że jest sezon lęgowy – zauważa jeden z mieszkańców.

Okazuje się jednak, że tramwajarze prowadza wycinkę zgodnie z przepisami i wytną tylko te, które muszą. - Na kilometrowym odcinku prac jest 389 drzew, z czego wyciętych zostanie 38. W czasie wycinki obecny jest ornitolog, który sprawdza każde drzewo. Na chwilę obecną w dwóch drzewach są dziuple, a w jednym gniazdo. Tu usunięcie drzew zostało zgodnie z prawem wstrzymane – tłumaczy Maciej Dutkiewicz. Pracownicy poczekają, aż gniazdujące na nich ptaki opuszczą swoje gniazda. Dopiero wtedy drzewa zostaną wycięte.

Wycinka drzew na Mokotowie. Mieszkańcy zbulwersowani, tramwajarze uspokajają

Wycinka na ul. Gagarina. Plan dostosowany do drzew

Jak tłumaczą tramwajarze, nowa trasa rowerowa został wyznaczona tak, że omija drzewa. - Widać to na załączonym planie. Tam gdzie było to możliwe ścieżka omija rosnące drzewa. Nikt nie lubi usuwania drzew. Walczyliśmy o to, żeby usunąć ich jak najmniej - podsumowuje Maciej Dutkiewicz.

Trasa rowerowa została poprowadzona tak, aby omijać rosnące drzewa.

i

Autor: Tramwaje Warszawskie Trasa rowerowa została poprowadzona tak, aby omijać rosnące drzewa.

Tramwaj do Wilanowa coraz bliżej

Wycinka jest związana z budową nowej linii tramwajowej. Połączy ona Wilanów z centrum miasta i poprawi sytuację komunikacyjną mieszkańców dzielnicy. 

Sonda
Czy tramwaj na Wilanów jest potrzebny?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają