Mama dziewczynki i jej królik pomogli 15-latce uciec od odpowiedzialności. Udało się?

i

Autor: SHUTTERSTOCK (2) - zdjęcie ilustracyjne, grafika RN

Mama dziewczynki i jej królik pomogli 15-latce uciec od odpowiedzialności. Udało się?

2022-06-22 18:44

Sąd dla nieletnich nakazał umieszczenie 15-letniej dziewczynki, mieszkanki Wawra, w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. Nastolatka nie zastosowała się do wyroku, więc w jej miejscu zamieszkania pojawili się funkcjonariusze policji i straży miejskiej. To co wydarzyło się później, mogłoby stanowić kanwę niezłego filmu komediowego. Głównym bohaterem historii okazał się… królik!

Funkcjonariusze poszukiwali 15-latki 

Z samego rana, 21 czerwca, do jednego z domków jednorodzinnych w Wawrze zapukali funkcjonariusze patrolu szkolnego. Mieli przy sobie nakaz doprowadzenia 15-letniej dziewczynki do ośrodka wychowawczego. Funkcjonariusze byli przekonani, że wewnątrz lokalu ktoś był, lecz nikt im nie otwierał. Postanowili więc sprawdzić tyły domu.

W pewnej chwili drzwi balkonowe otworzyła mama poszukiwanej nastolatki. Kobieta oświadczyła, że córki nie ma w domu, bo od jakiegoś czasu przebywa w szpitalu – przekazał referat prasowy stołecznej straży miejskiej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Skatowali Kamila młotkiem, leżał we krwi. Karetka nie przyjechała, bo... jej nie było

W momencie, kiedy kobieta wypowiedziała te słowa, w domu rozległ się hałas. Matka 15-latki przyznała, że tam na drugim piętrze hałasuje ich królik. Policjant i strażnik miejscy postanowili jednak sprawdzić miejsce, skąd hałas dochodził. Polecili kobiecie, by umożliwiła im skontrolowanie pomieszczeń w domku.

Nastolatka uciekała na strych

Podczas wchodzenia na piętro strażnik miejski zauważył poszukiwaną 15-latkę, która starała się uciekać na strych przed funkcjonariuszami. Nastolatka chciała wyjść przez okno na dach.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Brutalny atak w sklepie. Trójka mężczyzn skatowała sprzedawcę młotkiem

Funkcjonariusz ujął 15-latkę i sprowadził na parter budynku. Nieletnia została przewieziona do komisariatu, a stamtąd do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Podczas czynności funkcjonariuszy nie ucierpiał żaden królik – dodał strażnik miejski.

Nastolatek uprawiał trawkę w garażu
Sonda
Czy polska policja nadużywa siły?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE