Marsz Niepodległości 2021 będzie nielegalny. Zbigniew Ziobro przegrał bój

2021-11-08 11:29

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił wniosek prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o wstrzymanie wykonania decyzji sądu zakazującej rejestracji Marszu Niepodległości jako zgromadzenia cyklicznego - poinformowało w poniedziałek rano biuro prasowe tego sądu. To oznacza, że Marsz Niepodległości 2021 będzie nielegalny. Organizatorzy zapowiadają, że mimo trwającej burzy, i tak przejdą ulicami Warszawy.

Marsz Niepodległości 2021 będzie nielegalny! Prokurator generalny Zbigniew Ziobro przegrał bój o legalizację marszu. Sąd Apelacyjny oddalił właśnie jego skargę na dwa poprzednie wyroki. Według prokuratury, przyjęcie przez sądy nieprawidłowej wykładni przepisów doprowadziło do ograniczenia konstytucyjnej wolności zgromadzeń gwarantowanej. "Z uwagi na grożącą nieodwracalną szkodę przejawiającą się w uniemożliwieniu organizacji patriotycznego wydarzenia o bogatej tradycji, w ważną narodową rocznicę, Prokurator Generalny wniósł także o wydanie przez Sąd Apelacyjny w Warszawie postanowienia o wstrzymaniu wykonania decyzji z 29 października 2021 r." - przekazała w piątek Prokuratura Krajowa.

Warszawski sąd apelacyjny 29 października utrzymał w mocy uchylenie decyzji wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia Marsz Niepodległości. Dwa dni wcześniej Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję wojewody mazowieckiego o rejestracji tego cyklicznego wydarzenia. Tym samym SO uwzględnił odwołanie warszawskiego ratusza w tej sprawie.

ZOBACZ TEŻ: Marsz Niepodległości 2021: TRASA. Którędy przejdzie marsz 11 listopada w Warszawie?

- Decyzja sądu apelacyjnego skutkuje tym, że marsz nie mógłby się odbyć 11 listopada na swojej tradycyjnej trasie przez centrum Warszawy - zaznaczyła w piątek PK.

Mimo negatywnej decyzji władz stolicy oraz sądu, organizatorzy Marszu Niepodległości zapowiedzieli, że to wydarzenie się odbędzie. 11 listopada o godz. 13.00 demonstracja ma wyruszyć z ronda Dmowskiego w kierunku błoni wokół Stadionu PGE Narodowego.

Drogowa ofensywa na Gocławiu. W końcu położyli nowy asfalt
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE