Ważny paszport uprawnia do zagranicznych podróży

i

Autor: Flickr, CC, 2010, Fot. Mr. Tom Tramwajowy Ważny paszport uprawnia do zagranicznych podróży

Mimo ważnego paszportu możesz nie pojechać na wakacje! Sprawdź dlaczego

2019-06-26 17:02

Nieważny dokument może skutecznie popsuć wakacje. Co więcej, ważny dokument także nie daje gwarancji, że wyjedziemy na zagraniczny urlop! Sprawdź dlaczego.   

Mazowiecki Urząd Wojewódzki informuje, że coraz więcej osób nie przechodzi kontroli granicznej z powodu nieważnego paszportu. W tym roku na Mazowszu padnie rekord liczby złożonych wniosków paszportowych. Co ciekawe, coraz częściej kontroli nie przechodzą osoby, które mają... ważny dokument. Należy jednak pamiętać, że w momencie wyjazdu nasz paszport musi być ważny jeszcze przez co najmniej sześć miesięcy! 

- Jest bardzo dużo wniosków. Dziennie trafia do nas po kilka osób, które wracają prosto z lotniska. Nie mogli lecieć, bo nie mieli ważnych paszportów - tłumaczy Kamila Jeziorska-Chojecka, dyrektorka Wydziału Spraw Obywatelskich.

Czytaj także: Gigantyczne, afrykańskie kleszcze zmierzają do Polski. Są bardzo groźne!

Tak wielu wniosków paszportowych na Mazowszu nie złożono jeszcze nigdy, a to dopiero połowa roku. W związku z dużym zainteresowaniem, należy pamiętać, że czas oczekiwania na dokument może się wydłużyć. Dlatego warto pomyśleć o złożeniu wniosku wcześniej. 

Czytaj także: Moczydło od nowa: Zjeżdżalnie, wodne place zabaw. leżaki, boiska do siatkówki i wiele innych atrakcji! [AUDIO, GALERIA]

- Ponad 142 tys. wniosków na koniec maja. Takiego wyniku jeszcze nigdy nie było. W tym roku przekroczymy w ciągu jednego roku prawie 300 tysięcy - mówi Zdzisław Sipiera, wojewoda mazowiecki. 

Wnioski o paszport można składać w każdym z 21 punktów paszportowych na Mazowszu. Wojewoda mazowiecki ma 30 dni na wyrobienie paszportu, ale w wyjątkowo trudnych sytuacjach mogą być to nawet dwa miesiące. 

Striptiz na światłach. Zobacz wideo: 

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE