Największy szpital w Warszawie będzie jeszcze większy!

2020-12-02 20:30 Izabela Kraj
Ruszyła rozbudowa szpitala Bielańskiego
Autor: Materiały Prasowe Ruszyła rozbudowa szpitala Bielańskiego

- Rozpoczynamy dziś operację na sercu szpitala. Bo blok operacyjny jest sercem – oświadczyła szefowa szpitala Bielańskiego Dorota Gałczyńska-Zych po tym, jak podpisano akt erekcyjny, inaugurujący rozbudowę tej największej miejskiej placówki medycznej. Szpital na Bielanach za trzy lata będzie jeszcze większy!

– Dzięki dobudowaniu nowego, pięciokondygnacyjnego skrzydła o powierzchni blisko 10 tys. m.kw, szpital rozszerzy swoją działalność – wśród projektowanych oddziałów znajdzie się nowoczesny blok operacyjny z dziesięcioma salami operacyjnymi, centralną sterylizatornią i oddziałem pooperacyjnym oraz oddział rehabilitacji – wyliczał prezydent Rafał Trzaskowski. Za inwestycję wartą blisko 200 mln zł, sfinansowana z budżetu miasta odpowiadają firmy Strabag, Ed.Zueblin i MPRI.

Wiceprezydent Renata Kaznowska, odpowiedzialna za miejską służbę zdrowia, podkreśla, że projekt rozbudowy i modernizacji Szpitala Bielańskiego został stworzony z udziałem personelu medycznego placówki i uwzględnia realne potrzeby pacjentów, jak i służb medycznych. – Co istotne, prace budowlane nie wpłyną na funkcjonowanie placówki – wszyscy pacjenci będą mieli zapewnioną ciągłość opieki medycznej i bezpieczeństwo podczas leczenia – podkreśla wiceprezydent Kaznowska.

Co ciekawe z kolei - rozbudowa szpitala to pierwszy miejski projekt z zakresu ochrony zdrowia realizowany w całości w nowoczesnej technologii cyfrowego modelu 3D.

Muzyk w czasie pandemii rozwozi warzywa i owoce