Gigantyczny wzrost cen prądu. W Warszawie zgaśnie Pałac Kultury?

i

Autor: Pixabay

KOSMICZNE PODWYŻKI

Gigantyczny wzrost cen prądu. W Warszawie wyłączą latarnie i zgaszą Pałac Kultury?!

2022-08-03 13:24

Ceny prądu w 2022 r. szaleją. Kryzys energetyczny nabiera tempa. Warszawie grożą podwyżki cen prądu, sięgające nawet kilkuset procent! To może wymusić na władzach miasta drastyczne działania, polegające na ograniczeniu zużycia energii. Prawdziwy koszmar mogą przeżyć także lokatorzy mieszkań komunalnych, którzy mają w mieszkaniach elektryczne ogrzewanie. Rachunki za ogrzanie lokali mogą zwalić z nóg!

Rachunki za prąd rosną w zastraszającym tempie

Ceny energii elektrycznej rosną z dnia na dzień. Mieszkańcy drżą w obawach przed kolejnymi rachunkami za prąd. Kryzys dotyka także warszawiaków i władze miasta, które już szykują się na różne scenariusze. Docierają do nas informacje, że rachunki za prąd dla mieszkańca mogą wzrosnąć nawet o 90 procent! Sami włodarze miast mierzą się z potężnymi podwyżkami za energię elektryczną. Obecnie ceny energii elektrycznej, którą kupuje miasto w przetargach, są wyższe o 300 procent! Czy drastyczne podwyżki i zwiększone wydatki spowodują ograniczenia w oświetlaniu miasta lub w dostawach prądu do mieszkań warszawiaków?

Co z tymi, którzy ogrzewają mieszkania prądem?

- Nie mamy planów wyłączenia lub ograniczania miejskiego oświetlenia, ale tego nie wykluczamy. Trzeba być czujnym, bo sytuacja jest mocno niepewna. Na bieżąco analizujemy umowy z dostawcami energii. Uczulamy też rady dzielnic, by zwracać uwagę na umowy z dostawcami. Już wcześniej alarmowaliśmy rząd w sprawie lokatorów mieszkań komunalnych, którzy ogrzewają lokale energią elektryczną – rząd powinien opracować konkretną strategię, która będzie te osoby chroniła! My dysponujemy dodatkami osłonowymi dla mieszkańców w najgorszej sytuacji, ale patrząc na obecny kryzys – to za mało. Potrzebna jest pomoc rządu! Liczymy na to, że lokatorzy będą chronieni – mówi w rozmowie z „Super Expressem” rzeczniczka warszawskiego ratusza, Monika Beuth-Lutyk.

Warszawiacy martwią się nie tylko o swoje rachunki za prąd, ale także o to, jak będzie wyglądało miasto zimą w związku z drastycznymi podwyżkami cen energii. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski już wcześniej sygnalizował, że miasto w symboliczny sposób ograniczy świąteczne iluminacje, by zasygnalizować mieszkańcom, że energię trzeba oszczędzać.

ZOBACZ TEŻ: Boże Narodzenie w Warszawie bez świątecznych iluminacji!? Rafał Trzaskowski już szuka oszczędności

Warszawa. Bulwary Wiślane lśnią czystością! Wielkie sprzątanie nad Wisłą
Nasi Partnerzy polecają