Pijana jechała z przebitą oponą. Uszkodziła ją chwilę wcześniej, wjeżdżając w autobus

i

Autor: Pixabay Pijana jechała z przebitą oponą. Uszkodziła ją chwilę wcześniej, wjeżdżając w autobus

O włos od tragedii. Pijana matka wiozła swoje maleńkie dziecko

2021-07-21 19:07

Było o włos do potwornej tragedii na drodze. Uwagę otwockich policjantów, podczas rutynowego patrolu ulic miasta, zwróciło audi poruszające się slalomem po drodze. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą samochodu siedzi kompletnie pijana kobieta. Co więcej, wiozła ona swoje maleńkie dziecko!

Sytuacja miała miejsce w czwartek około godz. 22:15. Policjanci patrolowali ulice Otwocka, gdy zauważyli jadące slalomem audi. Kierowca samochodu swoją jazdą stwarzał zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu. Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli.

ZOBACZ TEŻ: Kim jest Patryk D., kierowca porsche, który zabił inwalidę na Marszałkowskiej?

Szybko okazało się, że za kierownicą audi siedziała 34-letnia kobieta. Co więcej, była ona kompletnie pijana. - Miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jej elektroniczne prawo jazdy, a samochód, którym kierowała, został odholowany na strzeżony parking - przekazała sierż. szt. Paulina Harabin z otwockiej policji.

Jazda pod wpływem alkoholu nie była jednak jedynym przewinieniem 34-latka. Kobieta przewoziła w aucie swojego rocznego syna! Mundurowi zatrzymali pijaną matkę, a dziecko trafiło do placówki opiekuńczej.

- Po wytrzeźwieniu 34-latka usłyszała zarzuty dotyczące prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości i narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Prokurator zastosował wobec niej policyjny dozór z obowiązkiem badania stanu trzeźwości podczas każdorazowego stawiennictwa - poinformowała sierż. szt. Paulina Harabin.

Policja przypomina, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie niższej niż 5 tysięcy złotych.

Z kolei za narażenie życia i zdrowia dziecka osobie, na której ciąży szczególny obowiązek opieki, grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Makabryczny wypadek na ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. Jedna osoba nie żyje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE