Opuścił więzienne mury, ale nie na długo. Znów trafił za kratki, bo…

2021-06-13 10:00
Opuścił więzienne mury, ale nie na długo. Znów trafił za kratki,
Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

Przez trzy lata więzienie było jego domem. Gdy wreszcie wyszedł zza krat, długo nie pocieszył się wolnością. Pobyt w więzieniu niczego go nie nauczył. 34-latek ponownie wkroczył na złą drogę. Znów groził śmiercią mężczyźnie, któremu kilka lat temu spalił samochód! I tym razem sąd nie miał dla niego litości.

Historia 34-latka rozpoczęła się w 2018 roku. Wówczas od marca do maja mieszkaniec Jasienicy stalkował swoją była partnerkę. Wysyłał jej SMS-y i dzwonił, grożąc pozbawieniem życia, uszkodzeniem ciała i podpaleniem. Co więcej, natarczywy mężczyzna śledził kobietę, jeździł za nią, powodując naruszenie jej prywatności. Rozmowy z mężczyzną nie przynosiły skutku. Kobieta czuła się bezradna w obliczu zagrożenia.

ZOBACZ TEŻ: Przerażające! Runęło wysokie rusztowanie w Warszawie. Pracowali na nim robotnicy [ZDJĘCIA]

Na tym jednak nie koniec. 31-letni wówczas mężczyzna znalazł również drugą ofiarę. Zdobył telefon do mieszkańca Tłuszcza, który według niego miał być nowym chłopakiem jego byłej dziewczyny. - Zaczął do niego dzwonić z groźbami spalenia domu, pozbawienia życia, podłożeniem bomby i zrobienia krzywdy innym członkom jego rodziny. Dopuścił się również podpalenia samochodu należącego do mężczyzny oraz częściowemu nadpaleniu elewacji domu, w którym mieszkał poszkodowany. W tym przypadku straty zostały oszacowane na kwotę 60 tys. złotych - wyjaśnił asp. szt. Tomasz Sitek z wołomińskiej policji.

Przerażone ofiary stalkera powiadomiły o wszystkim policjantów z Tłuszcza i Jadowa, wskazując jako potencjalnego sprawcę wówczas 31-latka. Mężczyzna został zatrzymany i przesłuchany. - Usłyszał łącznie 4 zarzuty, z czego dwa związane z groźbami karalnymi, stalkingu oraz uszkodzenia mienia. Za te przestępstwa został skazany na karę 3 lat pozbawienia wolności - przekazał asp. szt. Sitek.

Pobyt w więzieniu nie zmienił jednak stalkerskich zapędów mężczyzny. 34-latek znów zaczął nękać mieszkańca Tłuszcza, któremu przed laty podpalił samochód! - Skontaktował się z nim telefonicznie i wielokrotnie groził mu osobiście oraz wysyłając wiadomości tekstowe pozbawieniem życia oraz znieważał go słowami powszechnie uznanymi za obelżywe - poinformował policjant.

34-latek ponownie został zatrzymany i przesłuchany. Usłyszał dwa zarzuty dotyczące gróźb karalnych oraz znieważenia osoby. Sąd w Wołominie nie miał dla niego litości. Na wniosek policjantów i prokuratora zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3-miesięcy. Teraz znów grozi mu do 3 lat więzienia.

Rutkowski Story - Okradli zwłoki mojego męża
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE