Oszukali kobietę w Sosnowcu, wpadli na Targówku. Odebrali jej dorobek życia

2022-05-18 14:05
Oszukali kobietę z Sosnowca, wpadli na Targówku. Oszuści odebrali jej dorobek życia, straciła 320 tysięcy złotych
Autor: Shutterstock Oszukali kobietę z Sosnowca, wpadli na Targówku. Oszuści odebrali jej dorobek życia, straciła 320 tysięcy złotych

Policjanci z Targówka zatrzymali w środę (11 maja) 17-latka, który wypłacał z bankomatu pieniądze pochodzące z oszustwa. Przestępcy spod Warszawy nabrali kobietę z Sosnowca, podając się za policjantów. Okradli ją na kwotę aż 320 tysięcy złotych! Nieświadoma niczego ofiara przekazała im swoją kartę bankomatową z numerem PIN. Sprawa jest rozwojowa, bo oszustwa dokonała cała szajka.

Perfidne oszustwo "ma policjanta"

Kryminalni zupełnie przypadkowo wpadli na trop tej szajki. W środę (11 maja) patrolowali ul. Biruty na Targówku. Nagle zwrócili uwagę na zamaskowaną postać przy bankomacie. Młody mężczyzna z zasłoniętą twarzą nerwowo rozglądał się na boki. Mundurowi od razu zwietrzyli, że coś jest nie tak i postanowili go wylegitymować. Gdy do niego podchodzili, rozległo się ostrzegawcze gwizdnięcie. Ktoś wyraźnie dawał mu znak, że czas zwiewać! Okazało się, że zakapturzony mężczyzna to 17-latek z Marek.

Przeczytaj też: Fortuna czeka na właściciela. Pieniądze są dobrze strzeżone

Chłopak wypłacił z bankomatu 8,5 tys. złotych. Tyle tylko, że karta nie należał do niego, a do kobiety z Sosnowca. - Wyjaśnił, że zrobił to na zlecenie nieznajomego mężczyzny, któremu miał potem przekazać gotówkę w umówionym miejscu, a w zamian dostać za to 500 złotych - powiedziała kom. Paulina Onyszko z policji. Młodzieniec trafił do policyjnej celi. Jego kolega, który stał na czatach zdołał uciec.

Oszuści obłowili się na starszych osobach. Wielkie pieniądze leciały przez okna

Ograbili ją z dorobku życia

Policjanci ustalili, że kobieta straciła 320 tysięcy. Na jej koncie pozostało jedyne 30 tysięcy, które udało się uratować. - Oszuści przekonali kobietę, że bierze udział w policyjnej akcji. Wyłudzili od niej kartę bankomatową, z którą przyjechali do Warszawy – powiedziała Katarzyna Skrzeczkowska z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Trafił do aresztu, grozi mu więzienie

Chłopak trafił na 3 miesiące do aresztu i usłyszała zarzuty dotyczące oszustwa i posługiwania się cudzą kartą płatniczą. Jak przekazała prokuratura, nie chce współpracować z organami ścigania. Grozi mu nawet 8 lat więzienia. Policjanci szukają pozostałych członków grupy.

W minionym roku udało się rozbić jedną z mafii oszukujących "metoda na policjanta", która wyłudziła łącznie aż 370 tysięcy złotych! W poniższej galerii zdjęć prezentujemy zdjęci  z policyjnej akcji.

Sonda
Jak oceniasz pracę prokuratury w Polsce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE