Wielka akcja CBŚP. Policjanci rozbroili gang. Cóż za arsenał!

2022-05-18 10:05
Mnóstwo broni i granatów. Zobacz, co znaleźli funkcjonariusze CBŚP u członków gangu!
Autor: Materiały prasowe / CBŚP Mnóstwo broni i granatów. Zobacz, co znaleźli funkcjonariusze CBŚP u członków gangu!

Funkcjonariusze CBŚP nie próżnowali! Podczas akcji przejęli między innymi prawie 50 sztuk broni, kilkadziesiąt tysięcy sztuk amunicji i granaty przeciwpancerne! W trakcie akcji zatrzymano również osiem osób, które usłyszeli już zarzuty dotyczące nielegalnego posiadania i handlu bronią palną oraz amunicją.

Wielka akcja CBŚP

Cóż to była za akcja! Policjanci z warszawskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji, wspierani przez funkcjonariuszy z innych wydziałów, przeprowadzali działania na terenie trzech województw: lubelskiego, świętokrzyskiego oraz śląskiego. – Zatrzymano 8 osób w ramach śledztwa dotyczącego handlu bronią i amunicją, a także wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków – przekazała podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy CBŚP.

CZYTAJ RÓWNIEŻGigantyczny magazyn z narkotykami zlikwidowany. Mogły kosztować kilka milionów złotych

Ilość znalezionej, w miejscach zamieszkania i miejscach użytkowania przez podejrzanych, broni i amunicji szokuje! Na liście zabezpieczonych przedmiotów znalazły się między innymi: 48 sztuk broni, w tym pistolety maszynowe, ręczne karabiny maszynowe, sztucery, dubeltówki, karabinek automatyczny, Mauser, pistolety Glock, Colt, rewolwery oraz broń samodziałowa. Oprócz tego zabezpieczono również ponad 30 tys. sztuk amunicji, granaty przeciwpancerne, moździerzowe, detonatory pośrednie oraz narzędzia służące do wytwarzania amunicji.

Gang rozbity

– Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie, gdzie ogłoszono im zarzuty dotyczące nielegalnego posiadania i handlu bronią palną i amunicją. Na wniosek prokuratura nadzorującego śledztwo w stosunku do 4 zatrzymanych sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące – dodała podinsp. Jurkiewicz.

ZOBACZ TEŻWarszawa. W domu trzymali narkotyki i nielegalny towar, który lądował na aukcjach internetowych!

Łącznie zabezpieczono 156 broni palnej różnego rodzaju, ponad 60 tysięcy amunicji, granaty, materiały wybuchowe, urządzenia do wytwarzania lub przerabiania broni palnej i amunicji oraz proch strzelniczy.

Akcja CBŚP. Narkotyki w skrzyniach z pomidorami
Sonda
Czy młodzi ludzie powinni się uczyć strzelać?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE