Pijana matka puściła córeczkę na spacer środkiem ulicy. Dziewczynka cudem uniknęła śmierci!

2022-05-23 21:45
Pijana matka puściła córeczkę na spacer środkiem ulicy. Dziewczynka cudem uniknęła śmierci!
Autor: Shutterstock Pijana matka puściła córeczkę na spacer środkiem ulicy. Dziewczynka cudem uniknęła śmierci!

Policjanci z Otwocka znaleźli 5-letnią dziewczynkę, która szła środkiem ulicy wśród jadących obok niej pojazdów. Jak się okazało, znajdująca się w jej pobliżu matka, była kompletnie pijana! Kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 42-latka trafiła do policyjnej celi i usłyszała zarzut narażenia swojego dziecka na utratę zdrowia lub życia.

Pijana matka opiekowała się swoim dzieckiem

Otwoccy dzielnicowi zauważyli małą dziewczynkę, która szła środkiem ulicy wśród jadących obok niej pojazdów. – Niedaleko dziewczynka szła chwiejnym krokiem kobieta. Widząc to niebezpieczeństwo, policjanci zareagowali natychmiastowo – przekazała mł. asp. Paulina Harabin z otwockiej komendy.

Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialną matkę 5-latki. Od kobiety czuć było woń alkoholu. – Badanie trzeźwości potwierdziło przypuszczenia policjantów. 42-letnia mieszkanka Otwocka miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zaopiekowali się dzieckiem, które na początku było wystraszone i małomówne – dodała policjantka.

Dziewczynka w obecności policjantów poczuła się bezpieczniej. Szybko udało się skontaktować z innymi członkami rodziny, którzy odebrali biedną 5-latkę. Zatrzymana kobieta trafiła do policyjnej celi.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Warszawa: Był tak pijany że nie dał rady zjechać z Trasy Siekierkowskiej na Wał Miedzeszyński

– Po wytrzeźwieniu nieodpowiedzialna 42-latka usłyszała zarzut narażenia swojego dziecka na utratę zdrowia lub życia. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze przesłali również materiały do sądu rodzinnego, celem wglądu w sytuację rodziny – podsumowała mł. asp. Harabin.

Policjanci przypominają, że dziecko w wieku 5 lat jest jeszcze całkowicie zależne od dorosłych. Pozostawione bez opieki nie poradzi sobie i to właśnie na rodzicach i opiekunach spoczywa obowiązek opieki nad nim. Małe dzieci nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństw, z jakimi mogą się spotkać. Na szczęście w tym przypadku, dzięki zainteresowaniu i szybkiej reakcji otwockich dzielnicowych wszystko zakończyło się szczęśliwie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pijany jak bela rąbnął w przystanek autem na minuty. W rozwalonym samochodzie pusta butelka po wódce

Pijana 39-latka pędziła 170km/h, wyprzedziła nieoznakowany radiowóz
Sonda
Czy pijany rodzic powinien mieć możliwość ponownej opieki nad dzieckiem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE