Pijana matka puściła córeczkę na spacer środkiem ulicy. Dziewczynka cudem uniknęła śmierci!

i

Autor: Shutterstock Pijana matka puściła córeczkę na spacer środkiem ulicy. Dziewczynka cudem uniknęła śmierci!

Pijana matka puściła córeczkę na spacer środkiem ulicy. Dziewczynka cudem uniknęła śmierci!

2022-05-23 21:45

Policjanci z Otwocka znaleźli 5-letnią dziewczynkę, która szła środkiem ulicy wśród jadących obok niej pojazdów. Jak się okazało, znajdująca się w jej pobliżu matka, była kompletnie pijana! Kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 42-latka trafiła do policyjnej celi i usłyszała zarzut narażenia swojego dziecka na utratę zdrowia lub życia.

Pijana matka opiekowała się swoim dzieckiem

Otwoccy dzielnicowi zauważyli małą dziewczynkę, która szła środkiem ulicy wśród jadących obok niej pojazdów. – Niedaleko dziewczynka szła chwiejnym krokiem kobieta. Widząc to niebezpieczeństwo, policjanci zareagowali natychmiastowo – przekazała mł. asp. Paulina Harabin z otwockiej komendy.

Funkcjonariusze zatrzymali nieodpowiedzialną matkę 5-latki. Od kobiety czuć było woń alkoholu. – Badanie trzeźwości potwierdziło przypuszczenia policjantów. 42-letnia mieszkanka Otwocka miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zaopiekowali się dzieckiem, które na początku było wystraszone i małomówne – dodała policjantka.

Dziewczynka w obecności policjantów poczuła się bezpieczniej. Szybko udało się skontaktować z innymi członkami rodziny, którzy odebrali biedną 5-latkę. Zatrzymana kobieta trafiła do policyjnej celi.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Warszawa: Był tak pijany że nie dał rady zjechać z Trasy Siekierkowskiej na Wał Miedzeszyński

– Po wytrzeźwieniu nieodpowiedzialna 42-latka usłyszała zarzut narażenia swojego dziecka na utratę zdrowia lub życia. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze przesłali również materiały do sądu rodzinnego, celem wglądu w sytuację rodziny – podsumowała mł. asp. Harabin.

Policjanci przypominają, że dziecko w wieku 5 lat jest jeszcze całkowicie zależne od dorosłych. Pozostawione bez opieki nie poradzi sobie i to właśnie na rodzicach i opiekunach spoczywa obowiązek opieki nad nim. Małe dzieci nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństw, z jakimi mogą się spotkać. Na szczęście w tym przypadku, dzięki zainteresowaniu i szybkiej reakcji otwockich dzielnicowych wszystko zakończyło się szczęśliwie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Pijany jak bela rąbnął w przystanek autem na minuty. W rozwalonym samochodzie pusta butelka po wódce

Pijana 39-latka pędziła 170km/h, wyprzedziła nieoznakowany radiowóz
Sonda
Czy pijany rodzic powinien mieć możliwość ponownej opieki nad dzieckiem?
Nasi Partnerzy polecają