Lubisz jeździć nad Zegrze? Uwaga na ważne zmiany [AUDIO]

2019-10-10 17:29 PRA/SK
Pociągiem do Zegrza - w 2022!
Autor: Wojciech Artyniew / SE Pociągiem do Zegrza - w 2022!

Mieszkańcy Zegrza i okolic są szczęśliwi - powróci połączenie kolejowe z Warszawą. Dzięki niemu w komfortowych warunkach, w niespełna trzy kwadranse dojadą do centrum. Zadowoleni są także mieszkańcy stolicy, bo gdy będą chcieli odpocząć nad Zalewem Zegrzyńskim nie będą musieli tkwić w niekończących się korkach, by tam się dostać.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i remont linii kolejowej na odcinku Wieliszew – Zegrze. I jak zapowiadają, w połowie 2022 r. tą trasą pojadą pierwsze pociągi.

Mówi o tym Ireneusz Merchel, prezes PKP PLK:

Projektowane prace obejmą wymianę torów, budowę sieci trakcyjnej i rozjazdów na odcinku na odcinku 3,5 km między Wieliszewem a Zegrzem. Powstanie nowy przystanek w okolicach skrzyżowania linii z ul. Modlińską (DW 631), a samo skrzyżowanie zostanie przebudowane. Przebudowana zostanie również Stacja Zegrze: planowane są dwa oświetlone, czytelnie oznakowane perony z ławkami, wiatami oraz tablicami informacyjnymi.

Nowoczesny system sterowania ruchem kolejowym spowoduje, że po remoncie pociągi pojadą z prędkością do 80 km/h.

Ireneusz Merchel zdradza termin, kiedy to się stanie:

Minęło dokładnie ćwierć wieku od momentu kiedy zlikwidowano połączenie kolejowe Zegrza z Warszawą: od 1994 r. pociągiem można było dojechać tylko do Legionowa. Z czasem przedłużono połączenie do Michałowa Reginowa i Wieliszewa. Teraz nadszedł czas, by uwzględnić wielokrotnie ponawiane wnioski mieszkańców Zegrza i przywrócić jej połączenie ze stolicą.