Pogoda na jutro, 23 lipca. Prognoza pogody na piątek dla Warszawy [23.07.2021]

2021-07-22 18:33
Pogoda na jutro, 23 lipca. Prognoza pogody na piątek dla Warszawy [23.07.2021]
Autor: Pixabay Pogoda na jutro, 23 lipca. Prognoza pogody na piątek dla Warszawy [23.07.2021]

Prognoza pogody na jutro, 23 lipca dla Warszawy. Synoptycy, którzy przygotowali prognozę pogody na piątek, 23.07.2021, informują, że mieszkańcy stolicy mogą spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Termometry w ciągu dnia będą wskazywały 25°C. I choć będzie ciepło, a słońce wyjrzy zza chmur, meteopaci mogą się źle czuć, bo biomet będzie niekorzystny. Prognoza pogody na jutro, 23 lipca.

Prognoza pogody na 23 lipca dla Warszawy

Synoptycy informują, że w Warszawie termometry w ciągu dnia będą wskazywały 25°C. W nocy temperatura spadnie do 16°C. Słońce wzejdzie o godz. 4:43, a za horyzontem schowa się o 20:41. W piątek zachmurzenie w Warszawie będzie przeważnie umiarkowane. Nie wykluczone, że w piątek warszawiaków zaskoczą słabe przelotne opady deszczu. Wychodząc z domu lepiej na wszelki wypadek zabrać ze sobą parasol.

ZOBACZ TEŻ: Tramwaje zniknęły z centrum Warszawy. Nie będzie ich dłużej niż planowano! Ogromne zmiany

Słaby zachodni wiatr będzie wiał z prędkością 21 km/h w porywach, jednak może on osiągać prędkość 45 km/h. Ciśnienie w Warszawie wynosić będzie 1016 hPa. Osoby, które są meteopatami, w piątek mogą czuć się bardzo źle. Powodem ich gorszego samopoczucie będzie biomet, który niestety będzie niekorzystny.

Jak podaje IMGW, przeważający obszar Europy jest obecnie w zasięgu rozległego wyżu z rejonu Szkocji. Jedynie Skandynawia oraz krańce wschodnie kontynentu są pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Polska jest w zasięgu wspomnianego wyżu. Jednak na wschodzie kraju zaznacza się płytka zatoka niżowa z rozmywającym się frontem chłodnym. Napływa powietrze polarne morskie.

Makabryczny wypadek na ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. Jedna osoba nie żyje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE