Przeniosą prezydenta w nowe miejsce! Ciekawy pomysł władz Warszawy

2022-01-27 14:03
Przeniosą prezydenta w nowe miejsce! Ciekawy pomysł władz miasta
Autor: Stevenlodz Attribution-ShareAlike 4.0 International (CC BY-SA 4.0) / https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.en

Przeniosą pierwszego prezydenta Polski w nowe miejsce. Chodzi o popiersie prezydenta Gabriela Narutowicza, które zmieni swoje dotychczasowe położenie. Pomnik od lat stał na placu na warszawskiej Ochocie. Władze miasta ogłosiły konkurs na przeniesienie postumentu i zagospodarowania przestrzeni w jego miejscu.

Pomnik upamiętniający tragicznie zmarłego prezydenta trafi w bardziej reprezentacyjne miejsce. - Rada Miasta Stołecznego Warszawy ogłosiła rok 2022 rokiem Gabriela Narutowicza. Na razie setną rocznicę śmierci prezydenta chcemy upamiętnić ustawieniem na placu Narutowicza jego popiersia i zagospodarowaniem otaczającego go terenu. Dlatego ogłaszamy konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej lub architektoniczno-rzeźbiarskiej posadowienia pomnika naszego bohatera - powiedziała wiceprezydent Renata Kaznowska.

Pomnik prawdopodobnie stanie w południowej części placu. - Optymalną lokalizacją pomnika jest najbardziej południowy fragment obszaru zieleni, projektowanego między ciągiem pieszym, prowadzącym z ul. Supińskiego do kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP, a ciągiem tramwajowym w osi ul. Filtrowej - przekazał Urząd Miasta w komunikacie.

Tramwaje prują a auta stoją w korku. Efekt zielonej fali

Ratusz ogłosił rok 2022 rokiem Narutowicza. W tym roku minie 100 lat od śmierci prezydenta, który został zastrzelony przez zamachowca prezydenta w Zamku Ujazdowskim.

Sonda
Czy popierasz zmiany w centrum Warszawy proponowane przez Rafała Trzaskowskiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE