RASOWE KOTY opanują Arenę Ursynów! W weekend wielka wystawa!

2020-02-22 7:05 PIK
Kot maine coon
Autor: gettyimages.com O tych kotach mówi się, że mają psi charakter - są wierne, oddane, przywiązują się do swojej ludzkiej rodziny. Pamiętajmy jednak, że to koty mające silny instynkt łowiecki.

Do dwóch latach przerwy do ursynowskiej Areny wraca wystawa kotów rasowych. W sobotę i niedzielę będzie można ogladać m.in. koty syberyjskie, maine coon'y, brytyjskie krótkowłose, devon rex'y i wiele innych.

Organizatorem tej imprezy jest Elitarny Klub Kota Rasowego, który po dwóch latach przerwy znowu zaprosił hodowców i wielbicieli kotów do Areny Ursynów. W sobotę w godz. 10-17.13, w niedzielę w godz. 10-17. Na miejscu będzie można obejrzeć ok. 200 reprezentantów różnych ras: od najpopularniejszych w Europie ragdolli, przez brytyjskie krótkowłose, devon rex'y, norweskie leśne i maine coon'y, po rzadkie american curl, kota Burmilla i kota bengalskiego.

Wiesz, gdzie się bawić na w ostatki w Warszawie? Sprawdź!

Ponieważ żadna taka wystawa nie może się obyć bez konkursu, na zakończenie każdego dnia odbędzie się wybór Best of Show: w sobotę o godz. 16, w niedzielę o godz. 15. Pierwszego dnia odbędzie się również specjalny konkurs dla radgolli. Koty oceni ośmiu sędziów międzynarodowych.

W weekend Straż Miejska sprawdzi, czym palisz w piecu! Zobacz gdzie!

Organizatorzy zapewniają, że wszyscy hodowcy, którzy wezmą udział w wystawie, prowadzą legalne hodowle i należą do organizacji felinologicznych. Na wystawie nie wolno handlować kotami, można za to będzie kupić karmę, akcesoria i zabawki.

Bilety: normalny - 15 zł, ulgowy - 10 zł, osoby niepełnosprawne i dzieci do lat 4 - wstęp wolny.

Mieszkasz na Bemowie i masz kota? Bądź czujny i uważaj!