Rusza nabór do liceów i techników w Warszawie. Jak złożyć wniosek? Do kiedy trwa rekrutacja?

2021-05-16 14:23
Rusza nabór do liceów i techników w Warszawie. Jak złożyć wniosek? Do kiedy trwa rekrutacja?
Autor: Pexels Rusza nabór do liceów i techników w Warszawie. Jak złożyć wniosek? Do kiedy trwa rekrutacja?

Rekrutacja do szkół w Warszawie Od 17 maja będzie już można składać wnioski o przyjęcie do klas pierwszych stołecznych szkół ponadpodstawowych - przypomniał w piątek stołeczny ratusz. Jak poinformował, w roku szkolnym 2021/2022 na kandydatów czeka w Warszawie blisko 21 tys. miejsc. Jak zaznaczył ratusz, samorządowe szkoły ponadpodstawowe w roku szkolnym 2021/2022 przygotowały ok. 21 tys. miejsc, a najwięcej licea ogólnokształcące - aż 13 803. Z kolei w technikach czeka na uczniów 5968 miejsc, a w szkołach branżowych I stopnia - 1198.

- Aby pomóc w wyborze szkoły przygotowaliśmy wygodny przewodnik po bogatej ofercie naszych szkół ponadpodstawowych +Wybierz szkołę dla siebie+" - poinformowała wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska. Jak zaznaczyła, kandydaci znajdą w nim krótkie opisy zawodów, wykaz techników, szkół branżowych I stopnia oraz liceów ogólnokształcących. - Wygodne mapy pomogą zlokalizować szkołę w wybranej dzielnicy - dodała. - Mam nadzieję, że dostaniecie się do wymarzonych placówek - powiedziała wiceprezydent Kaznowska, życząc kandydatom powodzenia.

Magistrat zaznacza, że szczegółowy informator dostępny jest na stronie: edukacja.warszawa.pl

Rekrutacja do szkół w Warszawie. Do kiedy można złożyć wniosek?

Ratusz przypomina także ważne dla kandydatów terminy i informacje. Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w stolicy będzie prowadzona wyłącznie elektronicznie pod adresem https://warszawa.edu.com.pl. Ósmoklasiści ze szkół prowadzonych przez m.st. Warszawę zalogują się loginami i hasłami, które otrzymają w swojej szkole podstawowej. Natomiast uczniowie z innych szkół i miejscowości będą musieli założyć konto samodzielnie.

Wnioski o przyjęcie do klas pierwszych szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami można składać od 17 maja do 21 czerwca, a w przypadku oddziałów dwujęzycznych, międzynarodowych, wstępnych, sportowych, mistrzostwa sportowego, przygotowania sportowego oraz oddziałów, do których obowiązuje sprawdzian uzdolnień kierunkowych - od 17 do 31 maja.

Od 1 do 14 czerwca w szkołach przeprowadzane będą sprawdziany uzdolnień kierunkowych, kompetencji językowych, predyspozycji językowych i próby sprawności fizycznej (terminy sprawdzianów ustalają dyrektorzy). Wyniki zostaną ogłoszone do 17 czerwca. Świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty będzie można dołączyć do wniosku od 25 czerwca do 14 lipca.

Rekrutacja do szkół w Warszawie. Kiedy wyniki?

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną ogłoszone 22 lipca, a listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych - 2 sierpnia. Postępowanie uzupełniające w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych będzie prowadzone od 3 sierpnia. Miasto podkreśla, że powyższe terminy nie dotyczą szkół policealnych, branżowych szkół II stopnia oraz szkół dla dorosłych. Harmonogramy postępowania rekrutacyjnego do tych szkół ogłosi kurator oświaty.

Wydrukowany i podpisany wniosek kandydat będzie składał w szkole pierwszego wyboru wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów. Można będzie to zrobić osobiście, przesłać skany mailem na adres podany na stronie internetowej szkoły lub złożyć bezpośrednio w systemie elektronicznego naboru.

Tak będzie wyglądał park i tarasy widokowe na Varso Tower w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE