Terror na Mokotowie. Brutalny atak przy metrze Wierzbno. Policja szuka tych sprawców [LIST GOŃCZY]

2021-05-14 17:18 Amadeusz Calik
Terror na Mokotowie. Brutalny atak przy metrze Wierzbno. Policja szuka tych sprawców [LIST GOŃCZY]
Autor: Amadeusz Calik Terror na Mokotowie. Brutalny atak przy metrze Wierzbno. Policja szuka tych sprawców [LIST GOŃCZY]

Groza na warszawskim Mokotowie. W pobliżu stacji metra Wierzbno nieustaleni sprawcy napadli na grupę osób, kierowali wobec nich groźby karalne, a na koniec zaatakowali. Jeden ze sprawców wyciągnął też nóż i groził pokrzywdzonym zabójstwem. Policjanci opublikowali wizerunek mężczyzny oraz towarzyszącej mu kobiety i apelują o zgłaszanie się świadków tych wydarzeń.

Do groźnego incydentu doszło w połowie marca przy Al. Niepodległości 71A w pobliżu wejścia do stacji metra Wierzbno. Ze wstępnych ustaleń krymianlnych wynika, że pokrzywdzeni zostali zaczepieni przez dwóch mężczyzn, którym towarzyszyła też kobieta. Początkowo w kierunku pokrzywdzonych kierowano groźby karalne i wulgaryzmy, ale później sytuacja zaczęła wymykać się spod kontroli. - Jeden z mężczyzn zaczął szarpać się z jednym z pokrzywdzonych, widząc to drugi sprawca, dołączył i zaatakował drugiego pokrzywdzonego. Kolejno jeden ze sprawców wyciągnął nóż, którym kierował groźby karalne w kierunku pokrzywdzonych, mówiąc, że ich zabije - przekazuje podkom. Robert Koniuszy z mokotowskiej policji.

Terror na Mokotowie. Brutalny atak przy metrze Wierzbno. Policja szuka tych sprawców [LIST GOŃCZY]
Autor: Policja Mokotów Terror na Mokotowie. Brutalny atak przy metrze Wierzbno. Policja szuka tych sprawców

Sprawcy oddalili się w nieznanym kierunku i niestety nie udało się ich zatrzymać. Biegły ze stołecznego laboratorium kryminalistyki stworzył jednak dwa portery pamięciowe - jeden z wizerunkiem sprawcy i drugi z wizerunkiem kobiety, która miała towarzyszyć obu napastnikom.

Policjanci apelują, by każdy, kto może mieć jakiekolwiek informacje na temat tożsamości podejrzanego mężczyzny oraz towarzyszącej mu kobiety lub miejsca ich pobytu, proszony jest o kontakt z komisariatem przy ulicy Malczewskiego 3/5/7 na Mokotowie. Jeżeli ktoś był świadkiem tego zdarzenia również proszony jest o kontakt z mundurowymi. Informacje można przekazać, dzwoniąc na numery 47 72 392 50 lub 47 72 392 52 (czynne całą dobę) albo 47 72 392 28, lub w formie elektronicznej pisząc na adresy mailowe: dyzurny.krp2@ksp.policja.gov.pl lub oficer.prasowy.krp2@ksp.policja.gov.pl.

Tak będzie wyglądał park i tarasy widokowe na Varso Tower w Warszawie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE