Rzeźba papieża zdewastowana!

i

Autor: Facebook, Miasto Legionowo Pomnik Jana Pawła II w Legionowie

Rzeźba papieża zdewastowana! Na pomniku pojawiła się czerwona błyskawica

2020-11-17 7:10

Głośnym echem odbijają się kolejne rewelacje z życia polskich duchownych, które w ostatnim czasie ujrzały światło dzienne. Czarę goryczy przelał watykański raport w sprawie kardynała McCarricka, w którym padają nazwiska również polskich przedstawicieli kościoła. W ramach protestu wandale zniszczyli kolejny pomnik Jana Pawła II.

Społeczeństwo daje upust swoim emocjom po rewelacjach, jakie krążą na temat działalności polskich duchownych. Ma to m.in. związek z ostatnio ujawnionymi faktami wychodzącymi na jaw w sprawie pedofilii w kościele katolickim. W watykańskim raporcie w sprawie kardynała McCarricka podejrzewanego o molestowanie nieletnich i dorosłych, 46 razy padło nazwisko polskiego kardynała Stanisława Dziwisza i aż 111 razy papieża Jana Pawła II. W ramach protestu przeciw temu, co dzieje się kościele katolickim, w stolicy aktywiście zmienili nazwy ulic, szkół i parków im. Jana Pawła II, na Ofiar Jana Pawła II.

Również w Legionowie doszło do aktu wandalizmu. Nieznani sprawcy zniszczyli pomnik polskiego papieża. Na figurze Jana Pawła II w parku przy ul. Piłsudskiego namalowano czerwoną błyskawicę. Znak ten stał się w ostatnim czasie symbolem "strajku kobiet", czyli buntu społecznego przeciwko zaostrzeniu przepisów o zakazie aborcji.

Legionowski ratusz nie przeszedł obojętnie wobec zdarzenia. "Urząd Miasta Legionowo usunie farbę z pomnika, jaki znajduje się w parku przy ulicy Piłsudskiego. Przypominamy, że taka forma wyrażania opinii nie jest akceptowalna - apelujemy o uszanowanie mienia publicznego" napisał na Facebooku ratusz.

Na Stadionie Narodowym są pacjenci z covid-19
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE