Remont stacji w Czachówku zakończył się kilka lat temu. Kością niezgody są windy, których... nadal nie uruchomiono. Dlaczego?

i

Autor: Artur Hojny/SUPER EXPRESS Remont stacji w Czachówku zakończył się kilka lat temu. Kością niezgody są windy, których... nadal nie uruchomiono. Dlaczego?

CZEKAJĄ JUŻ CZTERY LATA!

Stacja kolejowa Czachówek Południowy przeszła modernizację. Mieszkańcy rozkładają ręce. "Uruchomcie w końcu te windy!"

2022-09-06 9:24

Kilka lat temu zakończono prace modernizacyjne na stacji kolejowej Czachówek Południowy. Wybudowano nowe perony połączone przejściem podziemnym oraz umieszczono windy, które… DO DZIŚ nie zostały uruchomione. Pytamy więc, w jaki sposób na peron mogą dostać się osoby, które nie mogą korzystać ze schodów?

Czachówek Południowy. Stacja kolejowa bez prawidłowo funkcjonujących wind

Kuriozalna sytuacja. Tragikomedia, która trwa już kilka lat. O problemie występującym w Czachówku wielokrotnie wspominał radny Prażmowa, Łukasz Żywek. Ostatni raz w lipcu zeszłego roku. – W przejściu poza schodami umieszczono windy, które do dzisiaj (4 lipca 2021 roku red.) nie zostały uruchomione – przekazywał Żywek.

Dziennikarze „Super Expressu” po kolejnych wstrząsających wiadomościach przekazywanych przez mieszkańców pojechali na stację. Okazuje się, że pomimo kilku lat i wielu interwencji u PKP PLK SA, zarówno tej zeszłorocznej, jak i kolejnych, windy nadal stanowią najsłabsze ogniwo stacji kolejowej, bo… po prostu nie działają!

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Fuszerka na dworcu PKP? Mieszkańcy od roku czekają na otwarcie gotowej stacji

To jest jakaś masakra. One non stop są wyłączone! Dzisiaj mają jakiś lepszy dzień, bo tylko jedna nie działa. Jednak jestem na stacji codziennie i ostatnio żadna nie funkcjonowała. Jak mam dostać się na peron?! – pyta zdenerwowana Małgorzata Kowalska (60 l.), mieszkanka Czachówka.

O problemie wspominała również Izabela Banasiak-Matusik, sołtyska Czachówka. – Czy kiedykolwiek interweniowałam? Oczywiście, że tak. Chyba wszyscy w okolicy interweniowali, ale sytuacja się nie zmienia. Windy kilkukrotnie były naprawiane, lecz wystarczyło kilka dni, by znowu przestały działać – przekazała w rozmowie z dziennikarzem "Super Expressu".

„Usterka zostanie usunięta”?

Odpowiedź Polskich Linii Kolejowych na pytanie o niedziałające dźwigi na stacji dotyczy tylko jednej windy, tej, która akurat wczoraj nie funkcjonowała prawidłowo.

Służby techniczne stwierdziły usterkę jednej z czterech wind. Zdiagnozowano powód i dzisiaj (6 września red.) firma konserwująca przystąpi do naprawy. Usterka zostanie usunięta – przekazał Karol Jakubowski z zespołu prasowego sieci linii kolejowych.

PRZECZYTAJ TAKŻE: PKP zbuduje 8 zupełnie nowych stacji w Warszawie. Kolejowa rewolucja!

Dziennikarze „Super Expressu” skontaktowali się z serwisem, który zajmuje się naprawą wind na stacji. Okazuje się, że dźwig nie jest podłączony do elektryczności, a to leży w obowiązkach... PKP PLK SA. Na pytanie, dlaczego reszta wind czasami działa, a czasami nie, nie usłyszeliśmy odpowiedzi. Czy "schodowe piekło" mieszkańców Czachówka się kiedykolwiek skończy?

Sonda
Lubisz podróżować pociągiem?
Stacja kolejowa Czachówek przeszła modernizację. Mieszkańcy są nią zszokowani. "Uruchomcie te windy"
Nasi Partnerzy polecają