Dramatyczna akcja ratunkowa na Żoliborzu. Nie było czasu do stracenia

2022-05-18 15:10
Strażnik miejski bohaterem! Funkcjonariusze uratował życie 75-latce
Autor: STRAŻ MIEJSKA Strażnik miejski bohaterem! Funkcjonariusze uratował życie 75-latce

Funkcjonariusz straży miejskiej uratował życie emerytki! Strażnik przerwał swój spacer z córką i rzucił się na pomoc 75-latce, która zasłabła w swoim mieszkaniu. Ta heroiczna postawa zasługuje na poklask! Na miejsce natychmiast wezwano karetkę pogotowia. Seniorkę przekazano ratownikom medycznym, po czym przewieziono ją do szpitala.

Akcja ratunkowa na Żoliborzu

"Dochodziła godzina 16, świeciło piękne słońce, powoli kończyliśmy z córką spacer. Nagle z jednego z budynków przy ulicy Krasińskiego wybiegł zdenerwowany mężczyzna, wołając o pomoc. Jeszcze nie wiedziałem, o co chodzi, ale domyślałem się, że sprawa jest poważna". Tak o tej sytuacji opowiadał strażnik miejski.

Okazało się, że w jednym z mieszkań na Żoliborzu, na pierwszym piętrze, zasłabła 75-letnia kobieta. Funkcjonariusz, który usłyszał wołanie o pomoc, zareagował natychmiast. - Sprawdził funkcje życiowe seniorki. Była nieprzytomna i nie reagowała na bodźce, mała osłabione tętno - przekazał referat straży miejskiej w Warszawie.

CZYTAJ RÓWNIEŻTo już pewne, ratusz nie pozostawia złudzeń. Będzie nowy komendant straży miejskiej w Warszawie

Ratujący starszą kobietę strażnik miejski zdecydował na ułożenie jej w pozycji bezpiecznej i wezwał na miejsce pogotowie.

Ratunek przyszedł na czas

Kobieta na szczęście po krótkiej chwili odzyskała przytomność, jednak na wszystkie pytania była w stanie odpowiadać jedynie ruchami głowy. Informacje dotyczące poszkodowanej, strażnik miejski przekazał ratownikom medycznym, którzy pojawili się na miejscu. Medycy zbadali kobietę i zdecydowali o tym, że przetransportują ja do najbliższego szpitala.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Straż miejska przestanie pracować? Chcą kasy i głowy komendanta

Zachowanie strażnika miejskiego po służbie zasługuje na ocenę wzorową. Pomimo tego, że funkcjonariusz nie był w pracy, to dzięki szybkiej akcji ratunkowej, można wprost powiedzieć, że uratował kobiecie życie.

Tak warszawska straż miejska wyławiała łosia ze stawu
Sonda
Jak oceniasz stołeczną Straż Miejską?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE